Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o odwołaniu wszystkich imprez masowych w kraju w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Decyzja ta oznacza, że mecze piłkarskie w Polsce mogą się odbywać jako imprezy niemasowe, co m.in. oznacza udział maksymalnie 999 widzów.

W związku z tą decyzją Ekstraklasa SA ogłosiła, że mecze PKO Ekstraklasy odbywać się będą bez udziału publiczności, a PZPN poinformował, że bez widzów odbędą się najbliższe towarzyskie mecze reprezentacji Polski.

- W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów - mówi prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki. 

Podobnie jest w lidze hiszpańskiej, gdzie spotkania również będą odbywać się bez udziału kibiców. Jeszcze dalej poszli we Włoszech - tam do 3 kwietnia zawiesili wszystkie rozgrywki sportowe.

Cała sytuacja oznacza, że (w przypadku Lechii) kibice nie wejdą m.in. na środowy mecz z Piastem Gliwice oraz niedzielne derby Trójmiasta.

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora