Mecze najwyższej rodzimej klasy rozgrywkowej w najbliższej kolejce zostaną odkodowane - poinformowała stacja Canal+. Jak udało nam się dowiedzieć w temacie tym interweniował prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Na razie komunikat dotyczy wyłącznie abonentów Canal+, którzy nie posiadają w ofercie kanałów piłkarskich, ale telewizja zachęca do podobnego rozwiązania wszystkich operatorów. W komunikacie, który otrzymały media, dowiadujemy się, że najbliższa kolejka zostanie odkodowana, natomiast na kolejne pojawią się specjalnie skonstruowane oferty. Domyślamy się, że chodzi przede wszystkim o możliwość wykupienia pakietów pod poszczególne drużyny – co byłoby ukłonem w stronę fanów nie tyle Ekstraklasy, co poszczególnych ekstraklasowych klubów, zainteresowanych wyłącznie meczami własnego zespołu. Oni w „normalnych” warunkach byliby po prostu na trybunach, teraz zaś stają przed wyborem: albo wykup całej ligi, albo brak możliwości oglądania swojej drużyny.

Kibice Lechii liczą też na podobny komunikat ze strony Polsatu, który jak wiadomo odpowiada za transmisje z Totolotek Pucharu Polski.

źródło: weszlo.com / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora