Dawid Bugaj oficjalnie został ogłoszony piłkarzem Lechii Gdańsk. Obrońca trafił do Biało-Zielonych na zasadzie wypożyczenia z włoskiego SPAL.

Bugaj urodził się 9 lipca 2004 roku w Sosnowcu. Piłkarskich szlifów nabierał w norweskim Molde, skąd trafił w 2020 roku do SPAL. Tam występował w drużynach młodzieżowych. Teraz, co najmniej do czerwca 2024 roku, będzie reprezentował barwy Lechii Gdańsk.

"Dawid to dynamiczny prawy obrońca, który dysponuje również bardzo dobrymi umiejętnościami w grze ofensywnej. Z pewnością będzie dla Biało-Zielonych wielkim wsparciem w tym sezonie. Szczególnie chciałbym też podziękować Jakubowi Chodorowskiemu, naszemu Dyrektorowi ds. Sportu za efektywne poprowadzenie negocjacji ze SPAL, piłkarzem oraz jego agentem” - powiedział prezes Paolo Urfer cytowany przez oficjalną stronę klubu i dodał: "Bardzo liczymy na Filipa Koperskiego i życzymy mu szybkiego powrotu do pełnego zdrowia oraz treningów z drużyną. Z myślą o zapewnieniu zastępstwa na jego pozycji w bieżącym sezonie porozumieliśmy się z włoskimi klubem SPAL w kwestii darmowego wypożyczenia – z opcją wykupu – Dawida Bugaja" - czytamy w komunikacie.

źródło: lechia.pl