W niedzielę juniorzy Lechii minimalnie przegrali z rówieśnikami Lecha Poznań 1:2. Po siedmiu kolejkach Biało-Zieloni zajmują 10. miejsce w Centralnej Lidze Juniorów U-17 w grupie zachodniej.

W poprzednim meczu, który odbył się 16 września, juniorzy Lechii Gdańsk przegrali na wyjeździe z Odrą Opole 1:2. Osiem dni później na stadionie przy Traugutta 29 młodzi zawodnicy Lechii podejmowali rówieśników z Lecha Poznań. Trenerem Lecha Poznań do lat 17 jest Grzegorz Wojtkowiak, który występował w Lechii w latach 2015-19.

Już w 2. minucie zawodnicy gości mieli rzut karny i mogli objąć prowadzenie. Na szczęście strzał Wojciecha Szymczaka z jedenastu metrów obronił Kamil Nowak. Zamiast prowadzenia Lecha Poznań było prowadzenie Lechii Gdańsk w 14. minucie. Autorem bramki na 1:0 dla Biało-Zielonych był Alan Wiśniewski, dla którego była to czwarta bramka w tych rozgrywkach. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej odsłony gry podopieczni Grzegorza Wojtkowiaka wyrównali za sprawą Kacpra Wołowca. Wydawało się, że to spotkanie skończy się podziałem punktów, jednak bramkę w 90. minucie zdobył wprowadzony na boisko dwadzieścia minut wcześniej Bartosz Zaranek. W końcówce juniorzy Lecha mogli strzelić jeszcze na 1:3, ale nie wykorzystali jednej z sytuacji bramkowych. Tym samym pula punktów jedzie do Poznania, a podopieczni Wojciecha Kustonia przegrywają drugi mecz z rzędu.

W następnej serii gier Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 grupy zachodniej juniorzy Lechii zmierzą się 1 października na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, natomiast juniorzy Lecha dzień wcześniej podejmą w Popowie Rakowa Częstochowa.

Lechia Gdańsk U-17 - Lech Poznań U-17 1:2 (1:0)

Bramki: Alan Wiśniewski 14 - Kacper Wołowiec 55, Bartosz Zaranek 90

Lechia Gdańsk U-17: Kamil Nowak - Borys Jesionowski, Wojciech Madej (K), Bartosz Pieczka (83. Jakub Radtke), Oliwer Pospieszny, Natan Sobiech, Oskar Treder, Lukas Williams (61. Jakub Radtke), Alan Wiśniewski, Julian Woźniak, Maciej Zając (68. Adrian Krajewski)

Lech Poznań U-17: Wojciech Zborek - Xavier Koral, Kacper Wołowiec, Patryk Kowalski, Filip Tokar - Patryk Prajsnar, Artur Ławrynowicz (46. Jan Kniat), Tymoteusz Gmur - Mateusz Zdziarski (82. Konrad Furman), Wojciech Szymczak (70. Bartosz Zaranek), Alan Majewski (46. Eryk Śledziński).

źródło: własne