Historia spotkań między Lechią a GKS-em Tychy nie należy do najbogatszych. Niedzielny mecz będzie dopiero dziewiątym w historii. Po raz ostatni te dwa zespoły zmierzyły się w 1996 roku. 

GKS Tychy to klub założony w 1971 roku. Dokładnie dziesięć lat później Biało-Zieloni po raz pierwszy zmierzyli się na ligowych boiskach z tym zespołem. Dokładnie 19 września 1981 roku obie drużyny rozegrały mecz w ramach grupy zachodniej drugiej ligi. Spotkanie odbyło się na stadionie w Tychach i zakończyło się okazałym zwycięstwem gospodarzy. Wygrali oni aż 5:0! Z kolei kilka miesięcy później w rewanżu w Gdańsku również górą byli piłkarze z Tych - wygrali oni 1:0.

1981.09.20.gks tychy lechia 5 0

Do kolejnych starć doszło już w latach 90. - najpierw w II, a później w I lidze. 26 września 1992 roku gdańszczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo nad GKS-em. Przy Traugutta 29 padl wynik 4:1, a bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Marcin Kaczmarek, Tomasz Unton, Sławomir Wojciechowski i Grzegorz Pawłuszek. 

Drugie i zarazem ostatnie zwycięstwo Lechii nad Tychami miało miejsce 1 maja 1993 roku. W Święto Pracy bramki w wyjazdowym meczu dla Lechii zdobyli Leszek Góralski i Sławomir Wojciechowski. 

Kolejne dwa mecze rozegrane w sezonie 1993/94 kończyły się zwycięstwami tyszan 2:1. Z kolei dwa sezony później w rozgrywkach I ligi najpierw w Gdańsku padł bezbramkowy remis, a na wyjeździe Biało-Zieloni przegrali 0:1. Miało to miejsce 15 maja 1996 roku i na tym kończy się dotychczasowa historia spotkań między tymi zespołami. Bilans na korzyść zespołu z Tych. Miejmy nadzieję, że w niedzielę Lechia poprawi swój bilans i wywiezie z Górnego Śląska trzy punkty!

1996.05.15.wilk ucieszyl boba

Początek meczu w Tychach w niedzielę 5 listopada o 12:40. Transmisja na Polsacie Sport oraz na Polsat Box Go. Relacja na żywo prosto ze stadionu w Tychach także na naszych mediach społecznościowych! Zapraszamy do śledzenia!

źródło: własne