W połowie grudnia w Tomsku na mroźnej Syberii odbył się festiwal 'Kryształowy Tomsk'.

Mieliśmy tam swojego Biało-Zielonego przedstawiciela. Robert Wyskiel pojechał tam jako jedyny z Polaków na zaproszenie organizatora.

Na rozpoczęcie festiwalu w pierwszy dzień odbył się Ice Speed Carwing czyli w 30 min trzeba wykonać rzeźbę z lodu (temat dowolny). Ocenia publiczność poprzez głosowanie. Robert na 20 uczestników był pierwszy.

- Pozostałe dni to praca w zespołach dwuosobowych nad kompozycją z 8 bloków lodowych o wysokości 2 metrów - mówi Robert. Ja uczestniczyłem w zespole ze znajomym Jurasem z Białorusi. Zawody wygrali Chińczycy i Rosjanie. Temperatura w Tomsku wynosiła "jedynie" -21 stopni.

Według burmistrza Tomska, który przemawiał ze sceny na rozpoczęcie festiwalu "zimy w tym roku nie ma a jedynie Sahara...". Co ciekawe w ubiegłym roku już w listopadzie było tam poniżej 30 stopni na minusie - dodaje Robert.

W imieniu całej Biało-Zielonej rodziny gratulujemy sukcesu i liczymy, że występ Roberta zachęci innych by dzielili się za pośrednictwem naszego portalu swoimi dokonaniami, które odnoszą w przeróżnych dziedzinach życia.

{joomplucat:2293 limit=9|columns=3}

Zobacz więcej zdjęć

Zdjęcia Roberta z dalekiej Syberii trafią oczywiście do naszej galerii #LjW o której przy okazji przypominamy.

{joomplucat:1440 limit=9|columns=3}

Zobacz więcej zdjęć

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora