W sobotę 17 października na bocznym boisku przy Traugutta 29 żeńska drużyna Lechii Gdańsk podejmie Marcusa Gdynia. Początek spotkania o 11.00. Zapraszamy do wspierania dziewcząt w derbach! 

Sobotni mecz zapowiada się bardzo ciekawie – do Gdańska przyjeżdża wicelider tabeli Marcus Gdynia. Rywalki biało-zielonych w sześciu dotychczasowych meczach zdobyły komplet punktów oraz straciły tylko cztery bramki. Warto dodać, że piłkarki z Gdyni mają już na swoim koncie kilka ważnych osiągnięć – rok temu zdobyły wojewódzki Puchar Polski i zajęły trzecie miejsce w lidze. Wydaje się więc, że gdańszczanki będą miały trudne zadanie w sobotę, jednak bez wątpienia stać je na dobry wynik.

Trener Robert Bandrowski przed sobotnimi derbami zwrócił uwagę na wzmocnienia rywalek oraz rangę najbliższego spotkania. A co jeszcze powiedział trener biało-zielonych przed sobotnim starciem? W sobotę zagramy jeden z tych meczów, na które nie trzeba się specjalnie motywować. Na takie spotkania czeka się całą rundę. Marcus Gdynia w tym sezonie bardzo się wzmocnił, szczególnie zawodniczkami z ekstraligowej Akademii Piłkarskiej Lotos Gdańsk. Jednak w nas wzmaga to tylko dodatkową mobilizację i jeszcze większą chęć wygranej. Mamy dobrą drużynę, która choćby w finale wojewódzkiego Pucharu Polski pokazała, na co nas stać. Możemy obiecać, że będziemy walczyć do ostatniej minuty i zostawimy serce na boisku. Jeśli zagramy tak, jak potrafimy, to wygrana będzie w zasięgu ręki. W takich meczach bardzo ważny jest także dwunasty zawodnik, a więc kibice. Gramy u siebie, więc zapraszamy wszystkich. Przyjdźcie, bądźcie z nami i pomóżcie nam wygrać! – uważa trener Bandrowski.dsc 0068

 

O nastroje w drużynie zapytaliśmy też jedną z zawodniczek – Weronikę Szmatułę. Podkreśliła ona jakość drużyny z Gdyni oraz zapewniła nas, że dziewczyny wyjdą na to spotkanie skoncentrowane: Jesteśmy bardzo zmotywowane, bo wiemy jakiej rangi jest ten mecz i chcemy wykorzystać nasze atuty. Według mnie nastawienie jest dobre, ale podchodzimy do tego meczu z chłodną głową. Chciałybyśmy pokazać się z jak najlepszej strony. Wiemy jak wiele siedzi w naszych głowach. Na pewno ten mecz nie będzie należał do najłatwiejszych, co można zobaczyć po wynikach drużyny z Gdyni. My jednak wyjdziemy na to spotkanie skoncentrowane. Ja jestem w tej drużynie od niedawna, ale mam świadomość, że derby wywołują wiele emocji. Mamy nadzieje, że wesprzecie nas w sobotę przy Traugutta 29.

Biało-zielone w tym sezonie rozegrały siedem spotkań i z dorobkiem 12 punktów plasują się na piątym miejscu ligowej tabeli. Za dziewczynami także finał wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym przegrały z Pogonią Tczew – jednak zagrały dobre spotkanie. Sobotnie derby będą kolejną okazją do pokazania dobrej piłki i zgarnięcia trzech punktów. Emocji na pewno nie zabraknie!

Zapraszamy do trzymania kciuków i wspierania dziewczyn w sobotę na Traugutta 29!

źródło: własne