Po trwającej blisko półtora miesiąca przerwie do treningów wróciła kobieca drużyna Lechii. Na pierwszym treningu, który odbył się w niedzielne południe przy T29 pojawiło się aż 26 zawodniczek, w tym liczna grupa testowanych piłkarek m.in. z Pogoni Tczew, Borowiaka Czersk, czy Unifreez’u Górzno.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła wewnętrzna gra kontrolna, podczas której testowane zawodniczki miały okazję pokazać się nowemu szkoleniowcowi, którym został Artur Kaim, a który zastąpił na tym stanowisku Roberta Bandrowskiego. Do sztabu szkoleniowego dołączyła również Lidia Zakrzewska, która będzie łączyła funkcję grającego asystenta trenera oraz kapitana drużyny. Poza wspomnianą dwójką sztab kobiecej drużyny Lechii tworzą trener bramkarek Marcin Kośnik oraz trener przygotowania motorycznego Piotr Kotlarczyk.

W okresie przygotowawczym Biało-Zielone rozegrają kilka sparingów.  Najbliższy już w środę o godz. 19.00. Biało-Zielone podejmą na boisku przy T29 I-ligowego Marcusa Gdynia. Zaplanowano również sparingi z Pogonią Tczew oraz drużyną z Górzna. Start rozgrywek zaplanowano na ostatni weekend sierpnia.