Totolotek Bukmacher

Raport meczowy: Wisła Kraków - Lechia Gdańsk | 1/8 finału | 1954/55 PP
1954/55 PP1954/55 PP

Wisła Kraków vs Lechia Gdańsk
0 1

Więcej info

Data meczu: czwartek, 28 kwiecień 1955
Godz. meczu: 16:30 h
Sędzia: Stanisław Franczykowski
 
Widzów : 12.000

Skład wyjściowy

Bramkarz
Obrońca
Pomocnik
Napastnik

Pierwszy trener

Zmiany

  Oś czasu

  Min. zmiany ::<img src='/images/com_joomleague/database/events//in.png' />Aleksander Kupcewicz <br> <img src='/images/com_joomleague/database/events//out.png' />Jerzy CzubałaGOL Min. 4 ::<img src='/images/com_joomleague/database/persons/kobylanski_alfred.jpg' height='40' width='40' /><br />Alfred Kobylański

  Wydarzenia


   Podsumowanie

  Skład (Wisła):

  Kalisz - Piotrowski, Szczurek, Budka, Snopkowski, Jędrys, Kotaba, Kościelny (Adamczyk), Mordarski Rogoza, Dudek

  Prasa:

  "Przegląd Sportowy" z 1955.04.29

  Szczęśliwe zwycięstwo Lechii Gdańsk w Krakowie

  Rozentuzjazmowana dobrą grą oldboyów publiczność krakowska doznała poważnego rozczarowania na drugim meczu pucharowym w Krakowie. Poza Szczurkiem, Mordarskim, i Koryntem nikt nie potrafił zademonstrować takiego opanowania piłki, jak uczynili to „starsi panowie”. Gwardia miała wprawdzie przez całe spotkania lekką przewagę, ale jej atak jak gdyby bał się przypadkiem strzelić na bramkę Gronowskiego. Próbowano nawet wjechać z piłką do bramki, ale te zamiary wobec zdecydowanej postawy Korynta i jego kolegów, z góry skazane były na niepowodzenie.

  Kiedy zaś jedyny groźny w tej linii strzelec. Mordarski usiłował zaskoczyć Gronowskiego nagłym strzałem z daleka, wtedy gdańszczanin udowadniał, że słusznie należy do czołówki bramkarzy polskich.

  Lechia zdobyła przypadkowo jedyną bramkę w 4 min. meczu, kiedy bramkarz Gwardii Kalisz mało zdecydowanie wszedł w akcje pod swoją bramką i Kobylański z niewielkiej odległości wepchnął piłkę do siatki. Gdańszczanie zbyt długo grali na czas, a w drugiej połowie meczu czynili to nieraz w sposób bardzo rażący. (H.)