Odpaleniem rac i podniesieniem kładki przy dźwiękach Sound of Silence zakończyło się na Ołowiance spotkanie przedstawicieli kibiców, a także stowarzyszeń i fundacji współpracujących z prezydentem Pawłem Adamowiczem.

Nie tylko w ECS, gdzie wystawiono trumnę z ciałem Pawła Adamowicza, mieszkańcy Gdańska żegnali się w czwartek ze swoim prezydentem. Na Ołowiance doszło do spotkania przedstawicieli wszystkich organizacji, stowarzyszeń, fundacji i innych instytucji, które współpracowały przez lata z Pawłem Adamowiczem.

Podczas spotkania głos zabrały osoby reprezentujące różne środowiska. Momentem kulminacyjnym był moment, gdy przy dźwiękach Sound of Silence kibice rozpalili race. Podniesiono też kładkę, aby oddać hołd zmarłemu prezydentowi.

Lwy Północy żegnają Prezydenta
Z głębokim i szczerym żalem kibice Lechii przyjmują informację o tragicznej śmierci Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.
Paweł Adamowicz, szczególnie w pierwszych latach odbudowy naszej Lechii od A-klasy, okazał ogromne wsparcie naszemu Klubowi. To właśnie jego decyzje miały kluczowy i kolosalny wpływ na to, że Lechia wyszła z wieloletniego marazmu i w tej chwili walczy o Mistrzostwo Polski. To bardzo smutny dzień dla gdańskiej piłki.
W tym miejscu chcemy złożyć Rodzinie i bliskim Prezydenta wyrazy współczucia. Zapewniamy o naszej o modlitwie za jego duszę.
Cała Lechia zawsze razem!
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora