lechia

Nie tylko piłkarze polskiej ekstraklasy grać będą w grudniu. Taka okazja nadarzy się również w turnieju dzikich drużyn „Piłkarska Zima z Do przerwy 0:1”, który w sobotę 3 grudnia odbędzie się w Gdańsku-Zaspie. Ta czwarta i niestety ostatnia w tym roku edycja tej imprezy.

Do historii przeszedł grudniowy turniej sprzed dwóch lat, kiedy ustanowiony został rekord frekwencji – w futbolowe szranki stanęło wtedy aż 96 zespołów. Czy w sobotę wspólnie uda nam się poprawić to osiągnięcie, dzięki czemu przekroczymy magiczną setkę grających drużyn? Wszystko zależy jednak od Was, od Waszych chęci i determinacji. Miło nam też poinformować, że w trzech tegorocznych imprezach rywalizowały aż 183 teamy.

Wierzymy, że nawet niesprzyjająca aura, chociaż do tej pory na pogodę nie mogliśmy narzekać, nie zniechęci sympatyków takich rozgrywek. Dla zachęty jak zwykle przygotowaliśmy dla wielu uczestników atrakcyjne nagrody i gadżety, nie powinno zabraknąć także ciepłego posiłku, który dodatkowo, poza piłkarskimi emocjami, rozgrzeje grających.

Zapisy przyjmowane będą jak zwykle na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Meissnera 9 w Gdańsku-Zaspie w sobotę od godziny 9.00. Rywalizacja toczyć się będzie w czterech kategoriach wiekowych – do 11 lat, 12-14, 15-18 oraz powyżej 19 lat. Szczególnie miło nam będzie gościć zespoły dziewczęce, które miały okazję brać udział w tym turnieju.

- Pierwsze mecze powinny rozpocząć się o godzinie 10.00. Do dyspozycji mamy co prawda trzy boiska, ale sztucznego oświetlenia już nie i dlatego musimy wziąć pod uwagę niesprzyjającą okoliczność, jaką jest szybko zapadający w grudniu zmierzch. Jeśli do turnieju zgłosi się oczekiwana przez nas spora liczba zespołów, rozgrywki toczyć się będą systemem pucharowym. Zdajemy sobie sprawę, że drużyny, które odpadną po pierwszym meczu będą na pewno srodze rozczarowane, jednak innej formuły nie możemy przyjąć. Jeszcze raz zapraszamy wszystkich, którzy mieli już okazję wziąć udział w turnieju „Do przerwy 0:1” oraz takich, którzy zdecydują się w nim zagrać po raz pierwszy. Przypominamy jednocześnie, że nie tolerujemy żadnych używek, a szczególnie ceniona jest przez nas postawa fair play - powiedziała Magdalena Kowalczys z Gdańskiej Fundacji Dobroczynności, która razem z Biurem ds. Euro 2102, Fundacją Orange, Merco oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki jest organizatorem tej imprezy.

Mamy też nadzieję, że w sobotę będziemy też gościć piłkarzy Lechii, którzy regularnie pojawiali się na tym turnieju. Zawodnicy biało-zielonych nie tylko oglądali mecze, ale także rozdawali klubowe gadżety i autografy oraz pozowali do zdjęć.

Zatem do zobaczenie w sobotę!

Źródło: własne