5 grudnia na boiskach Przymorza i Zaspy po raz ostatni w tym roku spotkali się uczestniczy turnieju dzikich drużyn 'Do Przerwy 0:1', którego organizatorem jest Fundacja Dobroczynności oraz Andrzej Kowalczys. 

Uczestnicy stawili się w rekordowej, jak na zimową edycję, ilości drużyn.

Podobnie jak podczas październikowego turnieju, także tym razem główną areną zawodów był otwarty w październiku stadion przy ulicy Meissnera. Zarządzany przez MOSiR Gdańsk obiekt został doskonale przygotowany do piłkarskiego turnieju. Co więcej, dzięki gospodarzom tego obiektu uczestnicy „Do Przerwy 0:1” mogli skosztować doskonałej grochówki i bigosu. Pogoda nie rozpieszczała więc ciepły posiłek był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę!

Inauguracja mikołajkowej edycji „Do Przerwy 0:1” rozpoczęła się punktualnie o godzinie 10.00.

W uroczystym otwarciu turnieju uczestniczyli m.in. posłowie Adam Korol i Jerzy Borowczak oraz wicemarszałek Ryszard Świlski, którzy ufundowali piłki dla uczestników turnieju. Sygnał do rozpoczęcia dał oczywiście Andrzej Kowalczys, który tradycyjnie uczynił to, stojąc na słynnej już drabinie.

Organizatorzy w tym roku na turniej zaprosili roczniki: 2003 i młodsi, 2000-2002, 1997-1999, rocznik 1996 i starsi oraz drużyny dziewczęce.

Dzięki uprzejmości Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec po raz pierwszy w historii część turnieju odbyła się także na zmodernizowanym obiekcie piłkarskim przy ulicy Startowej. Na tym pięknym stadionie zagrali piłkarze z rocznika 1997-1999. Zawodnicy z rocznika 2003 i młodsi swoje mecze zagrali na boisku przy ulicy Opolskiej, zaś po sąsiedzku, na wspomnianym stadionie MOSiR zagrali pozostałe roczniki oraz drużyny dziewczęce.

Turniej, którego pomysłodawcą i organizatorem wraz z Gdańską Fundacją Dobroczynności jest Andrzej Kowalczys, rozgrywany jest już od ponad 11 lat! Przez te lata sława turnieju sięgnęła daleko poza Gdańsk. W ostatnią sobotę zgłosili się zawodnicy m.in. z Cieplewa, Gdyni, Kolbud, Pelplina, Pruszcza Gdańskiego, Rusocina, Warcza, Żukowa i oczywiście z Gdańska.

Jestem pozytywnie zaskoczony frekwencją na dzisiejszym turnieju. Bardzo się cieszę, że aż tyle drużyn postanowiło dzisiaj do nas przyjechać. Siła „Do Przerwy 0:1” to przede wszystkim jego uczestnicy – mówił Andrzej Kowalczys. –Wielkie podziękowania należą się również wszystkim trenerom, opiekunom i rodzicom, którzy towarzyszą młodym sportowcom w tym dniu, nierzadko bardzo przeżywając ich boiskowe pojedynki. – dodał Kowalczys.

Stałym punktem każdego turnieju jest wizyta zawodników bądź trenerów Lechii Gdańsk, która zawsze mocno wspiera „Do Przerwy 0:1”. Także 5 grudnia mogliśmy liczyć na obecność przedstawiciela biało-zielonych. Tym razem był to Adam Buksa, który po raz pierwszy był gościem naszego turnieju ponad rok temu.

Choć w ostatnią sobotę padł mały rekord jeśli chodzi o liczbę uczestników zimowej imprezy, to pomimo aż 72 drużyn, udało się sprawnie rozegrać wszystkie mecze.

W kategorii Zespoły Dziewczęce wygrały zawodniczki Ekipy Gdańsk. Kolejne miejsca na podium zajmowały drużyny Wydły Ladies oraz drużyna GKS Żukowo.

Kategoria Rocznik 2003 i Młodsi zwyciężyła drużyna Lotosik. Drugie miejsce dla zespołu Celsi FC, trzecie dla GTS Pruszcz Gdański.

Wśród zespołów z Rocznika 2000/2002 najlepszy okazał się zespół Pruszcz. Miejsce drugie zajęła drużyna Pompa Team, miejsce trzecie zespół Orzeł Jasień.

Zwycięzcą z Rocznika 1997/1999 został zespół Słodkie Brutalki, który wyprzedził kolejno zespoły: Galaktyczni oraz Spartans Junior.

W tzw. kategorii „Open”, czyli Rocznik 1996 i Starsi zwyciężyła ekipa Lambada. Na drugim miejscu podium znalazła się drużyna Tele Piast, a na trzecim ekipa Przymorze.

Nagrodę Fair Play, którą ufundował Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska, otrzymali: Daniel Puchała wraz z zespołem Dajcie Nam Wygrać, drużyna Smerfetek, Zbigniew Górniewicz, opiekun drużyny Pruszcz, Kamil Lemke z zespołem FC Chełm oraz drużyna Farcik. Nagroda ta przyznawana jest za wzorową postawę na boisku, a także poza nim. Cechuje ona prawdziwych sportowców.

– Organizacja turnieju nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie, przede wszystkim, finansowe wielu firm i osób – mówił Andrzej Kowalczys. W tym momencie chciałbym szczególnie podziękować panu europosłowi Jarosławowi Wałęsie oraz firmie Torus, która dołączyła do grona naszych zacnych sponsorów.

Organizatorom udało się pozyskać liczne grono partnerów, którym tą drogą pragniemy podziękować. Należą do nich: Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, LOTOS Gdańsk, MOSiR Gdańsk, Torus, Alchemia, Merco, Sklepy Merkus, Lechia Gdańsk SA, Exclusive Sport, R-Gol.com, Tapi, BMB Santech, SM Rozstaje, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Szkoła Podstawowa Nr 80 

w Gdańsku, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 8 w Gdańsku, ZSM-1 Fabrika, Trefl.

lechia.net

Patronat nad turniejem objęli: Radio Gdańsk, TVP Gdańsk, PMedia.pl, Trojmiasto.pl, Pomorska.tv, Lechiagdansk.tv, Lechia.net, Zaspa24.pl, Panorama Pomorza, Kosycarz Foto Press.

{joomplucat:1646 limit=9|columns=3}

Zobacz całą galerię

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora