Jak widać po ostatnich spotkaniach, stać nas na bardzo dużo. Zamierzamy potwierdzić to w kolejnych meczach - zapowiada Michał Buchalik, pierwszy bramkarz Ruchu Chorzów.

Zbigniew Cieńciała ("Sport"): Sportowo wiedzie się panu zdecydowanie lepiej. Szybko wskoczył pan do składu "Niebieskich" i jak na razie jest pan w jedenastce Ruchu pewniakiem.

Michał Buchalik: Nie ukrywam, że miałem trochę szczęścia. Gdy przychodziłem do klubu, to drużynie przytrafiła się pechowa wpadka w Białymstoku. Potem trenera Jacka Zielińskiego zastąpił Jan Kocian i nowy szkoleniowiec chciał coś zmienić w zespole. Postawił na mnie i staram się nie zawieść zaufania, jakim mnie obdarzy

Broni pan pewnie, czasami ze szczęściem, a drużyna traci bardzo mało bramek - trzy w pięciu meczach.

Michał Buchalik: Ograłem się w Gdańsku, teraz procentuje i pomaga mi doświadczenie zdobyte w Lechii. W poprzednim sezonie rozegrałem przecież 26 meczów w lidze.

Profil Michała Buchalika w serwisie Lechia.net

Aż wierzyć się nie chce, że Lechia tak łatwo rozstała się z panem.

Michał Buchalik: Mnie też zaskoczyła decyzja trenera Michała Probierza, ale pozostało mi tylko uszanować jego opinię. Myślę jednak, że nie straciłem na tym, a wręcz odwrotnie. Cieszę się, że trafiłem do Ruchu.

Przeczytaj cały wywiad

Źródło: ruch.przegladsportowy.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora