Mecz przedostatniej kolejki sezonu 2020/21 był piekielnie ważnym momentem w walce o europejskie puchary dla Lechii. Niestety, piłkarze Piotra Stokowca nie podołali słabej Cracovii i ze spotkania urwali zaledwie jeden punkt. Sprawdźcie jak oceniliśmy występy naszych piłkarzy.

DUSAN KUCIAK (6) Poza golem, za którego nie winiłbym naszego kipera, Cracovia dała mu zaledwie jedną szansę na wykazanie się. W 33. minucie Dusan obronił niezbyt groźny strzał Siplaka. 

KAROL FILA (6) Bardzo aktywny w grze do przodu, w pierwszej połowie zaliczył dwa naprawdę dobre dośrodkowania w pole karne Cracovii. Przez chwilę wydawało się, że opuści plac gry ze względu na uraz głowy, otrząsnął się jednak i nie pozwolił, by wpłynęło to na jego grę. 

MARIO MALOCA (6) Nie zanotował ani jednego odbioru, trzeba tu jednak nadmienić, że Cracovia nie tworzyła wiele zagrożenia po naszej stronie boiska. Zaliczył kilka przyzwoitych długich podań i ważne wybicie w 86. minucie.

BARTOSZ KOPACZ (7) Jeden z jaśniejszych punktów tego spotkania, wychodził wysoko, grał aktywnie i mądrze. W 11. minucie ładnie przeciął podanie idące w pole karne Lechii, w 44. minucie zagrał świetną piłkę do Ceesaya. W ilości dokładnych podań ustąpił tylko Makowskiemu, piłek odzyskał najwięcej na boisku.

CONRADO (4) Nie do końca rozumiem decyzję o przesunięciu go na skrzydło po pierwszej połowie, fakt Conrado zawinił przy jedynym golu przyjezdnych, nadal jednak w pierwszej części spotkania grał znacznie lepiej. Zupełnie nie radził sobie w pojedynkach, najwięcej, bo aż 11 razy tracił piłkę na rzecz rywala.

JAROSŁAW KUBICKI (5) Rzadko zdarza się, żeby Kubicki pozostał w cieniu swoich kolegów ze środka pola, mimo to zagrał poprawnie. Nie tracił piłki, podawał celnie i zanotował nawet strzał celny. Grał bardzo blisko linii obrony Lechii, dobrze asekurował kolegów.

MACIEJ GAJOS (6) Pierwszą asystę mógł mieć już w 46. minucie, kiedy zagrał idealną piłkę do Ceesaya, niestety Szwed nie wykorzystał tego podania. Co ma wisieć nie utonie, w pełni zasłużoną asystę wypracował dopiero w 69. minucie, ponownie obsługując, tym razem Flavio naprawdę dobrą wrzutką. Maciek zaliczył też cztery strzały, z czego jeden celny.

TOMASZ MAKOWSKI (7) W meczu z Cracovią był zdecydowanie naszym najlepszym pomocnikiem. Nieustannie nękał rywali, nie zastanawiając się dwa razy przed wejściem w pojedynek, w tych górował aż 16 razy. W 48. minucie zaliczył bardzo błyskotliwy odbiór przed polem karnym gości i wyłożył fantastyczną piłkę Flavio, o brak asysty może mieć pretensje tylko do Portugalczyka. 

KENNY SAIEF (3) Wszystko, co dobre u Saiefa kończyło się na minięciu pierwszego obrońcy. Potrafił utrzymać się przy piłce pod presją, nie potrafił natomiast nic ciekawego z tą piłką zrobić. 51 minut z Cracovią ładnie podsumowuje, dlaczego Kenny nie ma w tym sezonie ani jednego gola i tylko jedną asystę. 

JOSEPH CEESAY (4) Ceesay potrafił znaleźć się w dobrym miejscu o dobrym czasie, i tyle odróżnia go od Saiefa, bo efekty z gry obu panów są podobne. W 42. minucie wrzucił niezłą piłkę na Flavio, a w 46. sam powinien był zamienić dobre podanie na gola. 

FLAVIO PAIXAO (7) Na trzy wypracowane przez kolegów szanse wykorzystał jedną, kiedy w 69. minucie niezłym strzałem głową wyrównał wynik spotkania. Sam też potrafił kreować, już w 7. minucie mądrze dośrodkował na świetnie ustawionego w polu karnym Conrado.

RAFAŁ PIETRZAK (5) Miał załatać lewą flankę Lechii, sęk w tym, że Cracovii zupełnie nie obchodziła już ta strona boiska, przyjezdni skupili się na utrzymaniu swojego prowadzenia. Podawał celnie, nie udało się natomiast wykorzystać jego słynnej lewej nogi przy stałych fragmentach.

****

MATEUSZ ŻUKOWSKI - występ zbyt krótki, aby wystawić ocenę

OMRAN HAYDARY - występ zbyt krótki, aby wystawić ocenę

ŻARKO UDOVICIC - występ zbyt krótki, aby wystawić ocenę

MICHAŁ NALEPA  - występ zbyt krótki, aby wystawić ocenę