lechia

Jak informuje Radio Gdańsk, policja wciąż ma zastrzeżenia do stadionu PGE Arena.

Swoją opinię o przygotowaniu obiektu do pierwszego meczu wyda dopiero w piątek po południu. Funkcjonariusze jeszcze raz skontrolują stadion.

Rzeczniczka gdańskiej komendy Aleksandra Siewert powiedziała Radiu Gdańsk, że teraz najwięcej wątpliwości budzi system monitoringu. Odpowiedzialni za stadion mają czas do piątku, by wszystkie wskazane przez policję nieprawidłowości usunąć. Swoją kontrolę w tym tygodniu przeprowadzi też straż pożarna.

Pierwszym meczem na PGE Arenia ma być spotkanie Lechii Gdańsk z Cracovią Kraków, w ramach ekstraklasy 14 sierpnia. Wiadomo, że na trybunach zasiądą wyłącznie kibice gdańskiej drużyny. Sektor gości wymaga jeszcze dodatkowych zabezpieczeń.

Poza monitoringiem zastrzeżenia budzi brak wygrodzonego dojścia do swojego sektora kibiców drużyny przyjezdnej. Zaczyna mścić się więc powoli zbydowanie dla przyjezdnych sektora od strony Żaglowej. Przypomnę tylko, że podczas spotkań z BIEGiem, proponowaliśmy umiejscowienie tego sektora po przeciwnej stronie, tak by przyszłościwo łatwe było jego połączenie z peronem kolejowym.

Źródło: Radio Gdańsk