lechia

Stadion Roku 2011: PGE Arena Gdańsk! Tak zdecydowali czytelnicy serwisu stadiony.net

Głosy na nasz stadion spływały z całego świata i stąd gigantyczna przewaga punktowa nad całą resztą nominowanych stadionów.

Wyjątkowa konstrukcja dachu oparta na 82 wielkich wręgach waży ponad 5,4 tys. ton. Ale nie byłoby pierwszego miejsca, gdyby nie pokrycie stadionu złocistym poliwęglanem, który mieni się różnymi odcieniami w słońcu, a nocą emanuje światłem z wnętrza obiektu. PGE Arena otrzymała w głosowaniu trudną do uwierzenia liczbę głosów – łącznie 32 120 punktów!

Ten stadion wybierali w plebiscycie Stadion Roku 2011 nie tylko Polacy (przypomnijmy – ¼ głosujących mieszka za granicą) i trudno znaleźć choć jeden głos, który nie uwzględniałby punktów dla nowej dumy Gdańska.

 

Lechia Gdańsk

 

Nic dziwnego, bo stadion w Gdańsku prezentuje się niezwykle efektownie i z zewnątrz, i od środka. Z jednej strony mozaika złota (bursztynowa) na elewacji, z drugiej zielona na trybunach, ku uciesze fanów „Biało-Zielonych”, którzy przeprowadzili się tu z Traugutta. Nawet jeśli ostatnie miesiące to czas dyskusji nad jego zapełnieniem, PGE Arena na lata pozostanie atrakcją i punktem orientacyjnym na trójmiejskiej mapie.

Budowa PGE Areny wydawała się iść powoli i zakończyła się przeniesieniem meczu otwarcia, ale z dzisiejszej perspektywy szła całkiem sprawnie w porównaniu z Wrocławiem i Warszawą. Koszt też prezentuje się przyzwoicie w porównaniu z polską i europejską elitą nowoczesnych aren piłkarskich (864 mln zł). Może więc Lechia jeszcze nie radzi sobie idealnie z rolą gospodarza, ale jej nowy stadion świetnie sobie radzi z pozyskiwaniem popularności!

 

Lechia Gdańsk

Zwycięstwo cieszy, szczególnie że pomogliśmy w promocji tej akcji. Obiektywnie jednak patrząc chyba nikogo nie powinno ono dziwić.

 

Zobacz szczegółowe wyniki głosowania w serwisie stadiony.net

Źródło: stadiony.net