Dziś w nocy po raz pierwszy w historii na biało-zielono zaświeci wiadukt w pobliżu stadionu PGE Arena na Drodze Zielonej.

Będzie tak wyglądał przez kolejne trzy noce. Wszystko z powodu jutrzejszego meczu, jaki na stadionie rozegra Lechia Gdańsk.

- Z takim pomysłem zwróciły się do nas władze Lechii Gdańsk – mówi zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak. - Zrobiliśmy właśnie próby oświetlenia. Naszemu miastu przybył tym samym kolejny biało-zielony akcent związany z naszym gdańskim klubem piłkarskim. Będę na jutrzejszym spotkaniu, już nie mogę doczekać się efektu – dodaje.

- Wiadukt jest doskonale widoczny ze stadionu. Niejednokrotnie spotykaliśmy się z wypowiedziami fanów Lechii, zarówno tych, kibicujących z trybun PGE Areny, jak i goszczących w strefie VIP, że miło by im było widzieć ten piękny obiekt w kolorach bliskich ich sercu – potwierdza prezes Lechii Gdańsk, Adam Mandziara. - Jestem przekonany, że spełnienie tej prośby zostanie bardzo pozytywnie odebrane w całym środowisku kibiców Lechii Gdańsk – dodaje prezes.

- Mamy nadzieję, że wiadukt nie będzie jedynym obiektem podświetlonym w ten sposób. Sprawdzamy teraz możliwości podobnego zaprogramowania iluminacji na innych gdańskich obiektach. Jeśli będzie taka możliwość i przeprowadzone próby wypadną pomyślnie, to już na kolejny mecz (21.03), także inne gdańskie budowle zostaną tak oświetlone – zapowiada dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, Mieczysław Kotłowski.

Wiadukt przy stadionie PGE Arena od teraz w każdy meczowy weekend Lechii będzie biało-zielony. W ten sposób wpisze się w biało-zielony trend na ulicach Gdańska. Bowiem na mocy porozumienia Miasta z Lechią Gdańsk – już na dwa dni przed każdym meczem gdańskiego klubu na części głównych ciągów komunikacyjnych miasta wieszane są biało-zielone klubowe flagi. Dziś (przed jutrzejszym spotkaniem) na ulicach: 3 Maja, Trakt Konny i al. Zwycięstwa widać już blisko 400 flag. Zostaną one zdjęte po meczu, a biało-zieloną iluminację wiaduktu przy stadionie PGE Arena podziwiać będzie można od dzisiejszej nocy aż do nocy z niedzieli na poniedziałek.

Iluminacja wiaduktu włącza się wraz z uruchomieniem oświetlenia ulicznego w pobliżu stadionu.

Źródło: gdansk.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora