Lechia Gdańsk rozpoczęła 13 lutego projekt crowdfundingowy - „Biało-Zielona PGE ARENA”.

Wspólnie z fanami klub chce zmienić aranżację strefy zawodników: szatni, korytarza i strefy wyjścia na murawę, dodając do niej brakujący charakter Biało-Zielonej historii i dumy. Każdy kibic, który dołączy do projektu otrzyma unikatową nagrodę, przygotowaną specjalnie na tę okazję. Od rozpoczęcia projektu nie minęło więcej niż 3 godziny a kibice Lechii uzbierali już ponad 11% sumy potrzebnej na nową aranżację!

Całościowa kwota potrzebna do zrealizowania projektu to 30 tysięcy złotych. Po osiągnięciu tego celu klub chce zmienić szatnię, korytarz prowadzący z niej do strefy wyjścia na murawę i właśnie na końcu również dużą przestrzeń dotychczas zupełnie nie kojarzącą się z grającą na stadionie drużyną. Planowane zmiany przewidują m.in. wielkoformatowe zdjęcia piłkarzy, herb Lechii wiszący w wielu miejscach, robiącą wrażenie gigapanoramę na wprost drzwi prowadzących na boisko, ale również ścianę chwały. Ta ostatnia wykonana ma być w formie imponującego napisu ‘My tworzymy historię’ złożonego ze zdjęć kibiców biorących udział w projekcie, a pod spodem nazwisk wszystkich osób, które przyłączył się do akcji.

- PGE Arena jest pięknym stadionem jednak w strefie zawodników dotąd była ona neutralna i bez ducha klubu – mówi Adam Mandziara, Prezes Lechii Gdańsk. – Czyli zupełnie inaczej jak to jest na wszystkich stadionach. Strefie, w której piłkarze spędzają najwięcej czasu, brakowało dotąd właściwego klimatu, ducha Lechii. Pomysł kampanii crowdfundingowej, który pojawił się w naszym dziale marketingu, bardzo mi się więc spodobał. Przystępując do projektu kibice biorą udział w wielkiej sprawie, a dzięki swojemu zaangażowaniu mogą dostać od klubu bardzo ciekawe nagrody. Wszyscy wygrywamy. A najbardziej piłkarze, którzy w końcu będą czuć się na PGE Arenie jak w domu.

Strona projektu

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora