Kolejnym przeciwnikiem Lechii Gdańsk będą Budowlani z Lublina, którzy aktualnie zajmują 5 pozycję w ekstralidze rugby.

Remis z Orkanem Sochaczew 20:20 oraz wysokie zwycięstwo nad AZS AWF Warszawa dodały skrzydeł najbliższemu przeciwnikowi Lechii. W szeregach biało-zielonych panuje jednak mobilizacja, aby wysoko wygrać w sobotę i zdobyć punkt bonusowy.

Budowlani rozpoczęli sezon od wysokiej porażki z Arką bo aż 15:61, żółta kartka dla Piotra Rybaka. Kolejny mecz wygrany 24:16 nad Posnanią i znowu żółte kartki: Piotr Rybak, Jakub Jasiński, Piotr Nojszewski. W III rundzie rozgrywek szczęśliwy remis z Orkanem i wynik 20:20. Tym razem żółty kartonik trafia do Wojciecha Króla. W IV rundzie porażka z beniaminkiem z Siedlec 19:26. W ostatniej jednak kolejce Budowlani rehabilitują się wygrywając 55:5 z AZS AWF Warszawa. Zebrane punkty pozwalają zająć 5 miejsce w tabeli, czyli 2 miejsca niżej niż gdańszczanie.

Jaka jest rzeczywista forma Lechii?

Lechia jest drużyną, która w tym roku gra dość nierówno. W dalszym ciągu jednak podopieczni trenera Marka Płonki i Pawła Lipkowskiego są brani pod uwagę jako jeden z głównych faworytów do złotego medalu. Biało-zieloni zaliczyli dwie bolesne porażki, pierwszą z Pogonią Siedlce oraz drugą w ubiegłym tygodniu z Orkanem Sochaczew. Kolejne 3 spotkania zostały rozstrzygnięte natomiast na korzyść Lechii - w tym - cenna wygrana z Budowlanymi Łódź i Arką Gdynia. Historyczny pojedynek z Arką na PGE Arena z wysoką wygraną oraz zwycięstwo 20:0 z wicemistrzami Polski z Łodzi. Te sukcesy stanęły obecnie w cieniu porażki z Orkanem dlatego lechiści zrobią wszystko aby wygrać wszystkie mecze do końca rundy jesiennej. Jest to trudne zadanie ale nie ma innego wyjścia jeśli marzenie o obronie tytułu na się ziścić.

Zespół z Gdańska staje przed szansą na poprawę swojej pozycji w tabeli oraz w oczach kibiców. Lechia musi zrobić wszystko aby zagrać dobrze i wygrać z drużyną z Małopolski. Gdyby okazało się jednak, że goście okażą się zbyt silni to „Lwy” hipotetycznie mogą oddalić się od czołówki ekstraligi na koniec rundy jesiennej.

{joomplucat:44 limit=4}

Z całą pewnością Lechia postara się zdobyć punkt bonusowy i umocnić swoją pozycję. W sobotę zapowiada się jednak twardy mecz, ponieważ po porażce z Orkanem, Budowlani przyjadą podbudowani, że mogą wygrać pojedynek na północy.

Mecz Lechia Gdańsk – Budowlani Lublin, sobota godzina 15.00, stadion ul. Traugutta 29.
Wstęp bezpłatny.
ZAPRASZAMY!

Źródło: RC Lechia

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora