lechia

Już w najbliższą sobotę 9.04.2011 o godzinie 16.00 wszystkich kibiców rugby czeka arcyciekawe spotkanie pomiędzy R.C Lechia Gdańsk a M.K.S Orkanem Sochaczew w ramach 11 rundy Ekstraligi mężczyzn w rugby.

Z pewnością podopieczni Grzegorza Kacały wyjdą na mecz bardzo zmotywowani i na własnym boisku będą chcieli pokonać ubiegłorocznych brązowych medalistów mistrzostw Polski. Za gdańszczanami przemawia również tabela. Nasi zawodnicy po 10 spotkaniach liderują w tabeli najlepszych drużyn rugby w Polsce z dorobkiem 44 punktów i wyprzedzają swojego sobotniego rywala znajdującego się na 5 miejscu aż o 23 punkty.

Ciężko jest jednak stawiać Lechistów w roli faworytów, gdyż przyjezdna drużyna wzmocniła się w zimowym okienku transferowym, a ponadto bardzo chce wygrać pierwszy meczy po przerwie zimowej.

Wszystkich sympatyków rugby serdecznie zapraszamy na to sportowe wydarzenie już w sobotę o godzinie 16.00 na stadion Lechii przy ulicy Grunwaldzkiej 244.

Organizatorzy przygotowali kilka atrakcji dla Kibiców m.in. prezentacja młodzieżówki gdańskiego GKS Wybrzeże, którzy na swoich motorach będą rywalizować dookoła stadionu rugby, wykorzystując bierznię lekkoatletyczną. Pokaz chirliderek przygotowała Alicja Płonka. W dniu meczu w restauracji KFC sąsiadującej z boiskiem rugby (ul. Grunwaldzka 244) wszyscy Kibice na hasło „KFC dodaje skrzydeł rugbistom” – otrzymują dodatkowe produkty.

Jest to ostatni mecz Lechistów w tym sezonie, który odbędzie się na boisku GOKF przy ul. Grunwaldzkiej 244 (obok szkoły „Budowlanki” we Wrzeszczu). Koleje spotkanie Ekstraligi z Budowlanymi Łódź oraz faza play off rozstrzygną się na T29!

Lechia Gdańsk – Orkan Sochaczew to mecz na szczycie tabeli, który rozpocznie akcję zbiórki pieniędzy na hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku otwierając weekendowy program charytatywny Pola Nadziei.

Lechia Gdańsk

Zobacz ostatnią fotorelację z meczu rugbistów Lechii

Źródło: lechiarugby.pl