W sobotę 10 maja na warszawskim AWFie odbyło się V Grand Prix Mistrzostw Polski w Rugby 7 Kobiet, organizowane przez Stowarzyszenie UKS R.C. Haka Warszawa i gospodynie AZS-AWF Syrenki Warszawa.

Zespoły, które zgłosiły się do rywalizacji w turnieju to:
Ladies Warsaw Frogs, Mario Ladies Lechia Gdańsk, Diablice Rugby Ruda Śląska, Juvenia Kraków, Black Roses Posnania Poznań, Atomowki BBRC Łódź, Tygrysice Orkan Sochaczew, RC Legia Warszawa, Błyskawice Rugby Wrocław, Syrenki Warszawa.

Drużyna rugbystek z Gdańska i tym razem nie dały się zaskoczyć przeciwniczkom.
Mecze grupowe zagrały z Atomówkami BBRC Łódź wygrywając 29:0 (19:0), oraz z Legią Warszawa wygrywając 33:7 (12:7). W półfinale spotkały się z dobrze zapowiadającą drużyną Black Roses Posnania Poznań, jednak i te nie podołały Lechii. Drużyna Janusza Urbanowicza wygrała swój półfinał 26:10 (19:5) i po raz kolejny spotkały się w finale z Drużyną Diablic z Rudy Śląskiej.

Tym razem Diablice postawiły wysoko poprzeczkę i nie było wcale tak łatwo z nimi wygrać. Były zdecydowanie lepsze w przegrupowaniach i stawiały duży opór w linii obrony. Szybko odbierały piłkę Gdańszczankom, jednak te nie dały za wygraną i po raz kolejny wygrały finał Grand Prix. Spotkanie zakończyło się wynikiem 12:7. Rugbystki Mario Ladies Lechia Gdańsk uzbierały już 60 punktów w klasyfikacji generalnej (za każde pierwsze miejsce w Grand Prix 12pkt.).

Do rozegrania pozostał jeszcze jeden turniej, który odbędzie się tym razem w Rudzie Sląskiej 21.06.2014 i będzie to turniej finałowy. Należy dodać, że dziewczyny z Lechii wygrały wszystkie turnieje nie przegrywając żadnego meczu i dzięki temu już wiadomo, że zdołały obronić tytuł Mistrzyń Polski po raz czwarty z rzędu w swojej pięcioletniej karierze.

Źródło: rugbypolska.pl / fot. rugbypolska.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora