lechia

Lechia pewnie wygrała na Narodowym Stadionie Rugby i jest to najwyższa wygrana na tym obiekcie. Podopieczni trenera Grzegorza Kacały i Marka Płonki wykorzystali swoje atuty i zdominowali Arkę. Co więcej - Lechia zagrała jak drużyna kompletna, dobrze grała zarówno młynem jak i atakiem.

Grzegorz Kacała (wypowiedź po meczu): Rozegraliśmy bardzo dobry mecz. Dzisiaj przeważaliśmy i byliśmy dużo lepszą drużyną. Agresywna gra formacji młyna pozwoliła na to, że atak miał sporo piłek do gry. Zagraliśmy mądrze taktycznie i osiągnęliśmy dużą przewagę. Oczywiście dostrzegam też błędy, które muszą zostać wyeliminowane lub zminimalizowane przed rewanżem. To będzie inny mecz, ponieważ Arka zrobi wszystko, żeby go wygrać. Dla nas celem jest finał mistrzostw Polski dlatego w Gdańsku musimy wygrać. Nie zadowoli nas porażka mniejszą różnicą niż uległa Arka. W rugby nie gra się w ten sposób. Zrobimy wszystko, żeby wygrać. Bardziej od zwycięstwa cieszy zaangażowanie i postawa całej drużyny. Pojechaliśmy przed meczem na krótkie zgrupowanie, które nam bardzo pomogło. Już tam było widać, że drużyna jest skoncentrowana i myśli tylko o meczu. Oglądaliśmy EURO, Polska – Grecja, ale nawet w jego trakcie rozmawialiśmy o derby. Lechii towarzyszy dobry klimat i nikt, ani nic tego nie może popsuć. Duża w tym zasługa kapitana Sławomira Kaszuby oraz kilku liderów w zespole. Wyciszamy się i odpoczywamy przed meczem rewanżowym na który zapraszamy wszystkich kibiców.

rugby

Był to mecz, w którym należy wyróżnić całą drużynę. Żeby było sprawiedliwie to słowa uznania można indywidualnie skierować tylko do Sławomira Kaszuby. To on dowodził całą piętnastką i zagrał rewelacyjne zawody. Jego szarże wybijały arkowców z rytmu ofensywnej gry, a młyny wiązane stały się dużym atutem Lechii. Pierwsza linia czyli tercet Witoszyński, Janiec, Kaszuba zafundował przeciwnikowi ciężkie warunki i walkę przez 80 minut.

Lechia wygrała pierwszy mecz, ale tak jak zapowiadał Grzegorz Kacała, był to pierwszy etap który przybliżył Lechię do finału, a nie zagwarantował go. Przed biało-zielonymi jeszcze 80 minut ciężkiej gry o awans do finału mistrzostw Polski.

Promocja meczu derby Lechia - Arka

W tym tygodniu startują kampanie reklamowe w Radiu Gdańsk i Radiu Eska. Od końca ubiegłego tygodnia obecne są spoty na ekranach ledowych od Oliwy, aż do Pruszcza. O meczu napisze Dziennik Bałtycki, a w internecie głośno będzie na forach różnych dyscyplin sportowych. Od poniedziałku w kolejkach SKM można znaleźć plakaty oraz zaproszenie na małych ekranach ledowych. Najważniejsza jest jednak promocja takiego wydarzenia przez Was samych. Zapraszajcie wszystkich entuzjastów sportowych emocji, a także swoje rodziny. Lechia Gdańsk - Arka Gdynia o finał mistrzostw Polski! Niedziela, godzina 15.30, ul. Grunwaldzka 244. Wstęp bezpłatny.

Źródło: rugbylechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora