lechia

Tak jak można było się spodziewać rugbiści Lechii Gdańsk pokonali na własnym stadionie niżej notowane Ogniwo Sopot 37:22 (24:13). Mecz odbył się w ramach rozgrywek o Puchar Polski.

W obecnym sezonie uległ zmianie format rozgrywek o Puchar Polski. W pierwszej fazie 8 drużyn, które rywalizują o trofeum, zostało podzielonych na 2 grupy. W Grupie Północnej znalazły się: Lechia Gdańsk, Ogniwo Sopot, Arka Gdynia oraz Czarni Pruszcz Gdańsk. Grupę Centralną tworzą natomiast: Budowlani S.A. Łódź, Orkan Sochaczew, RzKS Juvenia Kraków, MKS Pogoń Siedlce. Do półfinałów awansują drużyny, które zajmą pierwszą i drugą lokatę w swoich grupach eliminacyjnych, aby następnie zagrać w następujących parach: 1. gr. północnej – 2. gr. centralnej; 2. gr. północnej – 1. gr. centralnej. Spośród finalistów w losowaniu zostanie wybrany gospodarz meczu finałowego.

W sobotę bój o Puchar Polski rozpoczęła Lechia Gdańsk, która mecz zaczęła niezbyt udanie, bowiem Ogniwo zdobyło 5 punktów. Nie minęło 5 minut a na tablicy wyników było już 5:5. Następnie Biało - Zieloni przyspieszyli i uzyskali wysokie prowadzenie (24:8). Gracze Grzegorza Kacały w tym momencie nieco zlekceważyli rywali co pozwoliło gościom odrobić część strat. Wynik do przerwy 24:13 dla Lechii. Po przerwie Lechiści wzięli się w garść i nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa. Dobrze wkomponował się do drużyny Aleksander Sziszkin, dla którego był to debiut w biało - zielonych barwach.

Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 37:22 (24:13)

LECHIA:Klusek, Janiec, Kaszuba, Lademan, Kucharek, Sziszkan, Majcher, Krzewicki, Janeczko, Buchajło, Buczek, Hedesz, Płonka, Piszczek, Jurkowski oraz Zieliński, Witoszyński, Wantoch-Rekowski, Kochański, Świgoń, Gardziewicz.

OGNIWO: Wojtkuński, Irla, Gruza, Smoliński, Lisiecki, Zeszutek, Węgierski, Rogowski, Kurdelski, Olszewski, Iwańczak, Karaś, Przychodzki, Krauze, Wiatr oraz Matczak, Pietryk, Zając, Hałasiewicz, Wojciech, Zakaszewski, Gwozdecki.

Punkty dla Lechii: Jurkowski 10, Janeczko 8, Janiec 5, Majcher 5, Płonka 5, Buchajło 2, Buczek 2.

Punkty dla Ogniwa: Zeszutek 15, Rogowski 7.

Źródło: własne / trojmiasto.pl