Sparing z Bytovią miał być próbą generalną przed pierwszym meczem rundy wiosennej z Wisłą (13 lutego) czytamy na trojmiasto.sport.pl.

Trener Jerzy Brzęczek wystawił skład, który można uznać za przymiarkę do spotkania z "Białą Gwiazdą". Zabrakło m.in. Ariela Borysiuka, który w spotkaniu z Wisłą pauzować będzie za kartki. Po raz pierwszy przed gdańskimi kibicami zaprezentował się Sebastian Mila, znów z opaską kapitana. To właśnie on, decyzją szkoleniowca gdańskiego zespołu, pełnić będzie tę funkcję w rundzie wiosennej.

Sam mecz był bardzo słabym widowiskiem. W pierwszej połowie godna odnotowania była tylko bramka, która padła w 13. minucie. Została ona zdobyta z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Radosława Jasińskiego, a skutecznym egzekutorem był Kevin Friesenbichler. Dla Austriaka to już ósmy gol zdobyty w zimowych sparingach.

Po przerwie na boisku było nieco ciekawiej. W 54. min Lechia przeprowadziła tak naprawdę pierwszą składną akcję - Mila z pierwszej piłki zagrał na lewe skrzydło do Freisenbichlera, który dokładnie dośrodkował do zamykającego akcję Piotra Grzelczaka. Jednak skrzydłowy Lechii minimalnie chybił. Ozdobą meczu był piękny gol Mateusza Możdżenia. Zawodnik, który jest jednym z największych wygranych zimowych przygotowań, popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego z ok. 20 m. Piłka wpadła w samo okienko bramki Bytovii.

Na kwadrans przed końcem honorowego gola dla Bytovii zdobył Łukasz Wróbel.

W sobotę Lechia zmierzy się w ostatnim zimowym sparingu z Kaszubią Kościerzyna (godz. 11, stadion przy Traugutta).

Lechia Gdańsk - Drutex Bytovia 2:1 (1:0)

Bramki: Friesenbichler (13. karny), Możdżeń (57.) - Wróbel (74.)

Lechia: Bąk - Wojtkowiak, Janicki, Bougaidis (72. Gerson), Wawrzyniak (72. Leković) - Kazlauskas (46. Makuszewski), Łukasik (64. Vranjes), Możdżeń (72. Dźwigała), Mila (64. Wiśniewski), Grzelczak (64. Nazario) - Friesenbichler (64. Colak).

Bytovia: Pawłowski (46. Laskowski) - Socha, Bąk, Juraszek (60. Wróbel), Jasiński (64. Wilczyński) - Jastrzembski, Bajić, Mąka (55. Formela), Jakóbowski, Mandrysz (46. Kryszak) - Buzała (64. Surdykowski).

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora