Lechia wraca bez punktów z Gliwic po meczu, który mogła wygrać i to wysoko.

W ostatnim spotkaniu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał 2-0 (0-0) z Lechią Gdańsk. Prowadzenie gospodarzom dał Tomasz Podgórski efektownym uderzeniem z rzutu wolnego, a wracający na polskie boiska Marcin Robak podwyższył wynik w samej końcówce.

Początek spotkania był dosyć chaotyczny w wykonaniu obu zespołów, na boisku nie działo się prawie nic godnego uwagi. W 9. minucie bliski zdobycia bramki był Piast. Z rzutu wolnego dośrodkował Tomasz Podgórski, Mateusz Matras oddał strzał głową z pięciu metrów, ale futbolówka przeleciała obok bramki. Po dwunastu minutach groźnie było pod bramką gospodarzy. W pole karne po lewej stronie wchodził Marcin Pietrowski, po czym podał do Piotra Wiśniewskiego, a ten nie zdołał uderzyć w światło bramki.

W 24. minucie Wiśniewski uderzył zza "szesnastki", ale Michał Buchalik z łatwością złapał piłkę. Dziesięć minut później groźnie było pod bramką Lechii. Pavol Cicman dośrodkował futbolówkę w pole bramkowe, gdzie znalazł się Tomáš Dočekal i oddał niecelny strzał głową. W 37. minucie Piast przejął piłkę na połowie gości, Rubén Jurado podał do Podgórskiego, który oddał piłkę Cicmanowi, ale ten strzelił nad poprzeczką.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Paweł Buzała uderzył po ziemi, ale ze złapaniem futbolówki problemów nie miał Dariusz Trela. W 54. minucie źle rzut rożny wykonali gospodarze i Lechia wyszła z kontrą. Biegnący środkiem Ricardinho odegrał na skrzydło do Łukasza Kacprzyckiego, który nie zdążył dojść do piłki i wyleciała ona za linię bramkową.

W 64. minucie przed Trelą znalazł się Ricardinho, ale zmarnował tę znakomitą sytuację i uderzył prosto w bramkarza Piasta. Sześć minut później Podgórski próbował uderzyć z dwudziestu metrów, ale piłka przeleciała nad bramką. W 74. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Świetnym strzałem pod poprzeczkę z rzutu wolnego popisał się Podgórski i bez szans był w tej sytuacji Buchalik. W 88. minucie Piast dobił rywala, zadając drugi cios. Marcin Robak wykorzystał złe ustawienie obrońców Lechii i strzelił między nogami Buchalika.

Raport meczowy [Piast Gliwice-Lechia Gdańsk 2:0]

Jutro postaramy się zaprezentować zdjęcia oraz materiał wideo z meczu.