lechia

W dniach 11/12.02.2012 r. drużyna Lechii rocznik 2004 wzięła udział w turnieju Jedynka Reda Cup 2012.  

Był to turniej ogólnopolski rocznika 2003 i młodsi. Razem z Arką Gdynia 2004 Lechiści byli najmłodszą drużyną.

Udział wzięły między innymi drużyny Jagiellonii Białystok, Warty Poznań czy Chemika Bydgoszcz. Chłopcy wykazali się piękną wolą walki, zagrali z wielką determinacją.

Na dwadzieścia startujących zespołów młodzi biało-zieloni piłkarze zajęli wysokie ósme miejsce. Po turnieju otrzymali pamiątkowe medale. Wszystkim chłopcom gratulujemy wspaniałego sportowego wyniku oraz dziękujemy za wspaniałą postawę!!!

 

Niestety takiej relacji nie przeczytacie w żadnych większych mediach, gdyż piłkarskie emocje przyćmił incydent godny tylko "kibiców?" pewnego klubu z miasta na północ od Sopotu.

Nie było nas tam, więc nie będziemy się rozpisywali jak to wyglądało i co się rzeczywiście stało. Inne media już chyba wszystko powiedziały a dla tych, którzy nie są w temaci,e poniżej zamieściliśmy odnośnik do materiału gdańskiej telewizji, z którego dowiecie się praktycznie wszystkiego.

 

Zobacz relację TVP Gdańsk z wydarzeń w Redzie

 

Czytamy przy tej okazji wiele komentarzy, jak to ludzie są oburzeni całym tym zajściem.

Oburzenie nie powinno dziwić ale czy jest w tym coś nadzwyczajnego?

Niestety ale zazdrość? i słabość? "sympatyków" tego klubu mieliśmy już okazję poznać wielokrotnie.

Przykłady? Choćby Akcja pod kryptonimem "Magazyn" czy pojedynki derbowe rozgrywane w Gdyni, gdy VIPy z Gdańska nie mogą zasiadać w barwach klubowych.

Można by wymieniać dalej ale nie o to chodzi. Niektórzy, jak widać, nie dorośli do życia w cywilizowanym społeczeństwie.

Na ochłodę polecamy galerię zdjęć z tego turnieju a młodym Lechistom życzymy samych sukcesów a szczególnie wystąpienia za kilkananaście lat w pierwszej drużynie Lechii Gdańsk.

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk

 

Zobacz całą galerię z turnieju

Źródło: Lechia2004.pl / tvp.pl