Pomezania Malbork od września bieżącego roku będzie uczestniczyć w programie „Biało-zielona przyszłość z Lotosem".

Zakończyły się negocjacje Pomezanii Malbork i Lechii Gdańsk w sprawie przystąpienia malborskiego klubu piłkarskiego do programu szkoleniowego "Biało-zielona przyszłość z Lotosem". Młodzi piłkarze i trenerzy zostaną otoczeni opieką szkoleniowców Lechii we wrześniu br.

Spotkanie dotyczące udziału Pomezanii w programie "Biało-zielona przyszłość z Lotosem" odbyło się w sobotę (15 marca) w Starogardzie Gdańskim i uczestniczyli w nim Tomasz Bocheński i Tomasz Kafarski z Lechii Gdańsk oraz Paweł Rybarczyk, dyrektor sportowy Pomezanii i Tomasz Klonowski, prezes malborskiego klubu.

- Jest nam niezmiernie miło poinformować, że kilkumiesięczny okres negocjacji oraz przygotowań zakończył się pełnym sukcesem. Dzięki tym działaniom już we wrześniu tego roku (data oficjalnego wdrożenia programu) wkraczamy na wyższy poziom organizacyjny gwarantując szkolenie młodych piłkarzy zgodnie z najwyższymi standardami - informuje Tomasz Klonowski, prezes Pomezanii. - Partnerstwo w tak wielkim przedsięwzięciu otwiera nam nowe możliwości, rozciągając horyzont działania do niespotykanej do tej pory w Malborku oraz pobliskich ośrodkach miejskich skali. Współpraca przekłada się na bezpośrednie podniesienie profesjonalizmu funkcjonowania malborskiego klubu, otwiera drzwi do piłkarskiej kariery, a przede wszystkim gwarantuje aktywne spędzanie czasu młodym zawodnikom pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Warto wspomnieć, że uczestnictwo w programie niesie za sobą takie benefity dla zawodników jak pełne dosprzętowienie, stypendia oraz wiele innych pozytywów. 

Źródło: malbork.naszemiasto.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora