Zaplanowany na piątek 17 lipca mecz pierwszej kolejki ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk i Cracovią odbędzie się bez kibiców gości czytamy na trojmiasto.sport.pl.

Lechia nie przyjmie zorganizowanej grupy kibiców Cracovii na piątkowy mecz w Gdańsku. Wszystko dlatego, że krakowianie nie dotrzymali terminów i zbyt późno zwrócili się do gdańskiego klubu z prośbą o bilety.

Jak zapewniają w Lechii, nie ma w tym działaniu żadnej złośliwości i nie należy doszukiwać się drugiego dna.

Jasno mówi o tym regulamin, a konkretnie punkt 4a z Uchwały nr II/85 z dnia 20 lutego 2013 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zasad udziału kibiców drużyny gości na meczach piłki nożnej podczas rozgrywek szczebla centralnego organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę S.A.: "Klub drużyny gościa zamawia bilety dla zorganizowanej grupy swoich kibiców nie później niż na 14 dni przed planowanym terminem rozegrania meczu".

"Pasy" tego terminu nie dotrzymały, w związku z czym kibicom z Krakowa pozostanie oglądanie spotkania jedynie w telewizji. Tym samym piątkowe widowisko straci wyjątkową otoczkę, jaką niewątpliwie jest uczestnictwo w wydarzeniu grup kibicowskich obu zainteresowanych drużyn.

Nie jest to jednak pierwszy przypadek, gdy fani Cracovii nie zawitają na PGE Arenę. Przykładowo, w poprzednim sezonie zabrakło ich z powodu zaplanowanych wcześniej prac modernizacyjnych na stadionie, konkretnie w sektorze gości.

Początek meczu Lechia - Cracovia w piątek 17 lipca o godz. 20.30.

Historia spotkań z Cracovią

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora