Dziś wieczorem biało-zieloni rozegrają swoje kolejne spotkanie ligowe. Rozgrywki powoli wkraczają w decydującą fazę, a Lechiści są w grze o awans do europejskich pucharów. Początek meczu o 20:00

W miniony weekend podopieczni Tomasza Kaczmarka w końcu przełamali złą passę i po blisko pół roku wygrali na wyjeździe. W Lany Poniedziałek biało-zieloni dobrze zaprezentowali się z Zabrzu, skąd przywieźli trzy oczka i zrobili ważny krok w kontekście walki o czwarte miejsce na koniec sezonu. Biało-zieloni wygrali 3:1. Dublet ustrzelił Ilkay Durmus, a jednego gola dorzucił Maciej Gajos.

Dzisiejsze spotkanie z Wartą będzie kolejnym ważnym etapem w drodze po końcowy sukces. Do zakończenia rozgrywek pozostało pięć kolejek, a biało-zieloni na ten moment z dorobkiem 49 punktów zajmują czwarte miejsce i są na dobrej drodze po awans do eliminacji Ligi Konferencji. Aby jednak zachować bezpieczną przewagę nad piątym Piastem, Lechia musi wygrać także dziś.

Mecz z Wartą będzie także szczególny pod jeszcze jednym względem. Lechia może bowiem zdobyć swojego 1000. gola na boiskach Ekstraklasy. W tej chwili biało-zieloni mają na koncie 998 bramek zdobytych w historii. Jeśli dziś strzelą więcej niż jedną bramkę, to przekroczą magiczną barierę 1000 goli. Z pewnością będzie to moment historyczny.

W przeszłości Lechia mierzyła się z Wartą 32 razy. Bilans zdecydowanie na korzyść Lechii, która wygrała aż 17 spotkań. W siedmiu to dzisiejsi goście byli górą, a dziewięć razy padał remis. Jesienią oba zespoły zmierzyły się ze sobą w Grodzisku Wielkopolskim. Wówczas Lechia wygrała 2:0. Jednego gola zdobył Flavio, a na 2:0 podwyższył samobójem Jan Grzesiuk.

Początek meczu o 20:00. Do zobaczenia na stadionie!

źródło:własne