W czwartek o 17:00 Biało-Zieloni rozegrają w Skopje mecz rewanżowy z Akademiją Pandew. Maciej Kalkowski oraz Mario Maloca spotkali się przed tym spotkaniem z dziennikarzami i opowiedzieli o nastrojach w drużynie.

O nastawieniu przed meczem:

Maciej Kalkowski: Nastawienie na pewno bojowe. Wynik stawia nas w roli faworyta, ale wcale się tak nie czujemy. Obawiamy się trochę warunków, ale jedziemy przypieczętować awans.

Mario Maloca: Mamy bardzo dobry wynik z 1 meczu i zrobimy wszystko aby awansować do kolejnej rundy. Jedziemy skoncentrowani aby wywalczyć awans

O tym czy w Skopju Biało-Zieloni również zagrają ofensywnie:

Maciej Kalkowski: Tak, będziemy tam chcieli narzucić swoje warunki i poprowadzić mecz po swojemu. Jesteśmy jednak przygotowani na każde scenariusze.

O zmianach w składzie:

Maciej Kalkowski: Zawsze chcemy grać najsilniejszym składem. Dla nas jest najważniejszy mecz w Skopje. W czwartek o 17:00 wyjdzie nasza najsilniejsza jedenastka.

O zaskoczeniach w szeregach Akademiji Pandew:

Maciej Kalkowski: My wiedzieliśmy jakimi zawodnikami Akademija Pandew dysponuje. Zawodnicy z tamtych rejonów są dobrze przygotowani technicznie. Postaramy się błędy wyeliminować. Oglądaliśmy ich mecze. Zdawaliśmy sobie sprawę z ich gry ofensywnej. Zawodnicy potwierdzili swoje umiejętności.

 

 

O grze defensywnej

Mario Maloca: W defensywie zawsze możemy zagrać lepiej. 4:1 to jest na pewno bardzo dobry wynik. To nie są takie rozgrywki w których przeciwnik nie będzie stwarzał sobie okazji. Myślę, ze wszystko będzie jednak pod nasza kontrola.

O warunkach atmosferycznych na Bałkanach:

Mario Maloca: Nie wiem kiedy ostatnio byłem na Bałkanach latem. Grałem raz z Hajdukiem w Macedonii. Musimy się przygotować do pogody i zrobić wszystko, aby zagrać jak najlepiej. 

O stadionie w Skopje:

Mario Maloca: Nigdy nie grałem na tym stadionie.

Maciej Kalkowski: Jest to obiekt gdzie mecze rozgrywa reprezentacja Macedonii do lat 21. Nie jest do za duży obiekt. Musimy sobie poradzić wszędzie

O intensywności meczów:

Maciej Kalkowski: Mamy teraz taki okres, że mamy nadzieje zagramy osiem meczów. Mecz-rozruch-mecz. Obyśmy mieli jak najdłużej taki problem.

 

O Rapidzie Wiedeń:

Maciej Kalkowski: Byłem na meczu Rapidu z Celtikiem, ale nie chciałbym się póki co szczegółowo wypowiadać. My nie myślmy, że my już to przeszliśmy. Musimy postawić kropkę nad i w czwartek. To był fajny mecz na europejskim poziomie. Bardzo bym chciał abyśmy zagrali fajny mecz też tam w Wiedniu.

O logistyce w Macedonii:

Maciej Kalkowski: Mamy rozeznanie. Nie będziemy zaskoczeni. Warunki są powiedzmy dobre.

źródło: własne