lechia

W niedzielę, 10 lipca 2011 r., odbył się drugi turniej o Puchar Jaguara. W tym roku w imprezie wzięło udział 16 zespołów, czyli więcej niż w roku poprzednim. Większa ilość uczestników oznacza, że pomysł zorganizowania takiej imprezy był trafiony i na pewno będzie kontynuowany w kolejnych latach.

Na liście zgłoszeniowej pojawiło się wiele zespołów uczestniczących w lokalnych rozgrywkach piłkarskich oraz kilka drużyn, które powstały wyłącznie w celu uczestnictwa turnieju. W kilku zespołach zaprezentowali się doświadczeni zawodnicy ( DRAGO - Sławomir Wojciechowski ), którzy na ten jeden dzień postanowili odwiesić buty z kołka. Można było więc spodziewać się niezłego poziomu sportowego. I wydaje się, że tak było. Najważniejsze jednak, iż pomimo waleczności i zapału wielu zawodników, cała impreza odbyła się w duchu fair play oraz w miłej i przyjaznej atmosferze. Biorąc pod uwagę składy drużyn, które zgłosiły się do turnieju, trudno było wytypować zdecydowanego faworyta. Na pewno w tym gronie znajdował się zeszłoroczny tryumfator - Drago. Jednak klasa zespołów uczestniczących w turnieju zaskoczyła pozytywnie i realne szanse na końcowe zwycięstwo miało przynajmniej pięć zespołów. Tytuł najlepszego zespołu Pucharu Jaguara zasłużenie zdobyło Radio Gdańsk, które wygrało wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajęła drużyna Getafe, która była "czarnym koniem" rozgrywek, bowiem mało kto stawiał na jej końcowy sukces. Trzecie miejsce na podium zdobyła Matarnia, dla której był to plan minimum. W meczu o trzecie miejsce zespół ten pokonał broniące tytułu Drago. Końcowa klasyfikacja zespołów:
15. Radio Plus
16. Skład Węgla i Papy Poza klasyfikacją - Ściana Gdańsk Najskuteczniejszą drużyną była drużyna Drago, która zdobyła 15 bramek. Natomiast drużyną, która straciła ich najwięcej była Ściana Gdańsk, bo aż 16. Na tak wysoką liczbę straconych bramek wpłynęły dwa walkowery spowodowane rezygnacją z dalszego udziału w turnieju. W związku z nimi drużyna Ściany Gdańsk nie została sklasyfikowana w ostatecznym rankingu uczestników. Dla wszystkich zespołów, rywalizujących w turnieju, przygotowano pamiątkowe dyplomy, a najlepsi uczestniczy otrzymali okazałe puchary. Dziękujemy zespołom Radia Plus oraz Lechia.net za udaną współpracę i objęcie patronatu nad imprezą.

WYNIKI: FAZA GRUPOWA: Grupa A:
1. Matarnia - 9 pkt, 4:0
2. AS Riviera - 6 pkt, 4:2
3. Jaguar Kokoszki - 3 pkt, 1:4
4. Doraco - 0 pkt, 1:4 AS Riviera 2:0 Jaguar Kokoszki
Matarnia 1:0 Doraco
Jaguar Kokoszki 0:2 Matarnia
Doraco 1:2 AS Riviera