Biało-zieloni przystąpili do okręgowego Pucharu Polski od trzeciej rundy, w której spotkali się z Kamionką Sopot. Mecz rozegrany na wyjeździe zakończył się wysoką wygraną gdańszczan 6:0. W kolejnej rundzie rywalem Lechii byli Czarni Pruszcz Gdański. Spotkanie zakończyło się identycznym wynikiem jak mecz w Sopocie. Dzisiaj poznaliśmy pary piątej rundy.

Rywalem biało-zielonych będzie Portowiec Gdańsk. Mecz zostanie rozegrany 20 października - prawdopodobnie w Nowym Porcie.

Przypomnijmy, że w tej rundzie do rywalizacji dołączają III-ligowcy: Bałtyk Gdynia, GKS Przodkowo i KP Starogard Gdański.

Z ciekawszych par Gedania zmierzy się z Wietcisą Skarszewy, Jaguar Gdańsk z ENERPOL NL6 Gdynia.

Warto przypomnieć, że Portowiec to klub zaledwie z kilkunastoletnią historią. Klub reaktywowali mieszkańcy Nowego Portu. Drużyna przystąpiła w sezonie 2009/2010 do rozgrywek Klasy B, by zapewnić sobie awans do Klasy A już na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu.

Historycznie Portowiec powstał w roku 1957, by w wyniku fuzji z Motławą Gdańsk przyjąć nazwę MRKS Gdańsk. Niestety na prełomie wieku klub wycofano z rozgrywek.

Obecnie Portowiec występuje w A klasie. W okręgowym Pucharze Polski w poprzedniej rundzie nowoporacianie pokonali Cartusię Kartuzy 4:3.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora