Lechia Gdańsk zmierzy się w piątek na wyjeździe z Legią Warszawa. W ostatnich latach Lechii w Warszawie nie szło. Ostatnia wygrana miała bowiem miejsce trzy lata temu. Przypominamy Wam tamto spotkanie.

Biało-Zieloni pojechali wówczas do stolicy z szansą na objęcie prowadzenia w tabeli. Podopieczni Piotra Stokowca mieli za sobą niezwykle udany początek sezonu i w dziewięciu kolejkach zgromadzili 16 punktów notując tylko jedną porażkę. Mecz w Warszawie potwierdził wysoką formę gdańszczan.

Spotkanie zaczęło się lepiej dla Legii, która objęła prowadzenie w 12. minucie po trafieniu Mateusza Wieteski. W kolejnych minutach piłkarze z Gdańska dążyli do wyrównania, co udało się jeszcze przed przerwą. W 37. Minucie Michał Nalepa wykorzystał wrzut z autu wykonywany przez Lukasa Haraslina i pokonał Radosława Majeckiego. Do przerwy na tablicy wyników było 1:1.

 

Druga połowa udała się idealnie dla Biało-Zielonych. W 52. minucie bramkę na 2:1 zdobył Błażej Augustyn, który wykorzystał zagranie Artura Sobiecha. Do końca meczu Lechia kontrolowała wydarzenia na boisku i ostatecznie zgarnęła trzy punkty. Dzięki temu gdańszczanie zostali liderem tabeli.

W kolejnych latach mecze w Warszawie nie były aż tak udane. Mamy nadzieję, że w piątek Biało-Zieloni nawiążą do meczu sprzed trzech lat i sprawią kibicom radość. Pierwszy gwizdek o 20:30.

źródło: własne