Jak podaje serwis Sport.pl Lechia Gdańsk strzeliła w ostatnim kwadransie najwięcej bramek ze wszystkich drużyn występujących w Ekstraklasie. Biało - Zieloni na 36 goli aż 17 zdobyli po 75. minucie.

Biało-zieloni szczególnie w rundzie wiosennej imponują umiejętnością wychodzenia z sytuacji beznadziejnych. Tak było przede wszystkim w meczach z Arką Gdynia i Koroną Kielce, kiedy w ostatnich minutach potrafili odrobić dwubramkowe straty (z Arką zremisowali 2:2, z Koroną wygrali 3:2). Ale zaimponowali również w meczach z Legią Warszawa oraz Lechem Poznań, w których odrabiali z nawiązką stratę jednego gola.

W całym sezonie Lechia zdobyła w ostatnich kwadransach aż 17 goli, tyle samo co Legia. Cała reszta jest daleko z tyłu, trzecia w klasyfikacji Jagiellonia ma takich bramek 13. Na drugim biegunie są z kolei piłkarze Arki Gdynia, którzy w ostatnich 15 minutach strzelili raptem 3 gole. To obok Polonii Bytom najgorszy wynik w lidze