Piłkarze rezerw Lechii Gdańsk przerwali serię spotkań bez wygranej. Podopieczni Adama Fedoruka pokonali na wyjeździe Świt Skolwin (Szczecin) 4:1. Hat-trickiem popisał się pomocnik Biało-Zielonych Juliusz Letniowski.

Problemem, z którym rezerwy Lechii zmagały się w ostatnim czasie był brak skuteczności. Gdańszczanie w przegranych spotkaniach czy to z Bałtykiem Gdynia, Gwardią Koszalin czy Vinetą Wolin potrafili stworzyć sobie sporo sytuacji podbramkowych, jednak ani razu nie potrafili skierować piłki do siatki.

W meczu ze Świtem było już jednak inaczej. Co prawda do przerwy Biało-Zieloni prowadzili „tylko” 1:0 po golu zdobytym w 33. minucie przez Bruno Nazario, ale w drugiej połowie wyraźnie powiększyli swoją przewagę. Druga część spotkania była popisem Juliusza Letniowskiego. 17-latek strzelił w niej trzy bramki (w 47., 67 oraz 81. minucie), czym zapewnił gdańskiej drużynie przekonujące zwycięstwo.

Gospodarze Lechii zdołali odpowiedzieć tylko raz, wykorzystując w 71. minucie rzut karny podyktowany za faul w szesnastce Rudinilsona.

Świt Skolwin (Szczecin) – Lechia II Gdańsk 1:4 (0:1)
Bramki dla Lechii: Nazario (33.), Letniowski (47., 67. 81.)
Lechia II: Bąk – Górski, Valente, Powszuk, Rudinilson – Woźniak (68. Toporek), Wolski, Nazario, Gołuński (75. Teresiński), Letniowski – Macierzyński (83. Karczewski)

Źródło: lechia.pl/własne