W meczu IV Ligi drużyna Lechii Gdańsk U-23 wygrała z  GKS Kowale 1:0. Jedyną bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Kamil Sikora ('82).

Przed meczem trener GKS Kowale, Rober Kugiel zapytany przez portal gkskowale.pl:

Jakiego meczu spodziewa się trener i jak należy zagrać, by zdobyć punkty?

- Oczywiście takiego, w którym to Lechia będzie prowadziła grę. My się skupimy na grze obronnej i przygotujemy się na grze w kontrataku i w tym będziemy szukać punktów. A czy to się uda mecz pokaże.

Przewidywania trenera gości co do przebiegu spotkania sprawdziły się. Lechia prowadziła grę, kontrolowała przebieg spotkania ale brakowało tzw kropki nad "i" czyli gola. W 82 min udało się zdobyć bramkę a strzelcem gola był skrzydłowy Kamil Sikora.

Na uwagę zasługuje fakt ze w Biało-Zielonych barwach zadebiutował kolejny zawodnik,niespełna 15 letni Jakub Cieślicki (ur.25.09.2003).

O komentarz do meczu poprosiliśmy trenera Lechii Dominika Czajkę:

- Do dzisiejszego meczu wyszliśmy bardzo mocno naładowani jeszcze siedział w nas mecz z Luzina i pechowa porażka. Od początku narzuciliśmy swoje warunki gry, skrzętnie realizowaliśmy swój plan na ten mecz i wszystko wyglądało dobrze do 20 m od bramki przeciwnika, tu niestety brakowało jakości oraz przyspieszenia. Zespół gości zagrażał nam ze stałych fragmentów gry ale świetnie dysponowany Maciej Woźniak nie dał się pokonać. Natomiast my w końcówce meczu z naszej lewej stronie zrobiliśmy akcje i nasz prawo skrzydłowy Kamil Sikora zdobył upragniona bramkę. Cieszymy się ze zwycięstwa oraz postawy jaka dziś zaprezentowali nasi młodzi chłopcy . Na boisku pojawił się także najmłodszy nas zawodnik 15 letni Jakub Cieślicki i zagrał bardzo dobrze.

Lechia Gdańsk - GKS Kowale 1:0 (0:0)

Bramka: Kamil Sikora (82')

Lechia: ‪Maciej Woźniak - Jakub Kapuściński, Grzegorz Wojtkowiak, Filip Dymerski, Dominik Szukiełowicz - Marcel Wszołek, Adrian Petk, Mateusz Cegiełka - Karol Landowski, Sebastian Rugowski, Mateusz Żukowski‬

Ponadto na boisku pojawili się: Przemysław Macierzyński, Jakub Cieślicki, Bartosz Kuźniarski i Kamil Sikora

Trenerzy: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk, Grzegorz Grzegorczyk, Piotr Wiśniewski, Artur Kosznicki i Mateusz Bąk

źródło: gkskowale.pl/Lechia.pl / własne