Prawie 3 tysiące osób przyszło w niedzielne popołudnie (14 lipca) na Ołowiankę, by obejrzeć prezentację piłkarzy Lechii Gdańsk przed rozpoczęciem nowego sezonu ligowego. Biało-Zieloni pochwalili się kolejnym trofeum: pamiątkową paterą, otrzymaną za zwycięstwo w meczu o Superpuchar Polski, który odbył się dzień wcześniej w Gliwicach.

To były bardzo udane dwie godziny, tym bardziej, że dopisała pogoda. Miejsce świetnie nadawało się na taką uroczystość: obok gmachu Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance znajduje się strefa gastronomiczna - dzięki czemu panowała atmosfera pikniku rodzinnego.

Swoją obecność na uroczystości zaznaczyło Miasto Gdańsk, które jest partnerem strategicznym Lechii Gdańsk. W imieniu władz samorządowych kibiców pozdrowili Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska i Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska.

Publiczność oklaskiwała kolejnych uczestników uroczystości. Zanim na scenie pojawiła się pierwsza drużyna Lechii, zaprezentowano najpierw młodsze zespoły piłki nożnej, męskie i żeńskie - wszystkie otrzymały brawa. Następnie przyszedł czas na tych, którzy w minionym sezonie pracowali na sukces Lechii w drugim i trzecim szeregu: członków sztabu szkoleniowego i pracowników obsługi drużyny (m.in. kierowca klubowego autokaru). Każdy wychodził na scenę kolejno, wywoływany przez spikera i kopał lub rzucał w publiczność pamiątkową biało-zieloną piłkę z klubowymi oznaczeniami. Takich piłek trafiło do publiczności około trzydziestu - ich nowymi właścicielami zostali ci, którym dopisało nie tylko szczęście, ale też refleks i spryt.

 

 

Następnie przyszła kolej na piłkarzy, którzy na powitanie też miotali piłki w publiczność. Szczególnie mocnym kopnięciem popisał się wracający po długiej kontuzji Rafał Wolski - jakby chciał pokazać, że już jest w pełni zdrowy. Jego piłka przeleciała nad tłumem, by wylądować w strefie gastronomicznej.

Największe brawa zebrali trener Piotr Stokowiec, który jest obecnie chyba największą gwiazdą Lechii, a także Sławomir Peszko i Lukas Haraslin. Ten ostatni otrzymał owacje za zdobycie dwóch goli w meczu o Superpuchar Polski przeciwko mistrzowi kraju, Piastowi Gliwice.

Piłkarze zaprezentowali też pamiątkową paterę za zdobycie Superpucharu Polski, którą dopiero co przywieźli z Gliwic. To pierwsze trofeum nowego sezonu. Piotr Stokowiec powiedział, że nie chce składać zbyt daleko idących deklaracji na przyszłość, ale drużyna jest nienasycona i jej celem są kolejne sukcesy. Dlatego też - jak podkreślił żartobliwie trener - pojawił się pomysł, by zorganizować zrzutkę pieniężną na rozbudowę klubowego muzeum, bowiem wkrótce mogą być potrzebne nowe gabloty i sale.

Trener Stokowiec zaapelował do kibiców, by przychodzili na mecze Lechii, bowiem tylko na stadionie jest prawdziwa kibicowska atmosfera, a szkoleniowcowi Biało-Zielonych marzy się, by Gdańsk był nową piłkarską stolicą Polski.

 

 

Kadrę pierwszej drużyny w sezonie 2019/2020 tworzą:

bramkarze - Dusan Kuciak, Zlatan Alomerović i Maciej Woźniak
obrońcy - Karol Fila, Rafał Kobryń, Paweł Żuk, Michał Nalepa, Mario Maloca, Błażej Augustyn, Filip Dymerski, Filip Mladenović i Adam Chrzanowski
pomocnicy - Lukas Haraslin, Egy Maulana Vikri, Mateusz Sopoćko, Romario Balde, Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Tomasz Makowski, Maciej Gajos, Damian Mikołajewski, Patryk Lipski, Mateusz Żukowski, Rafał Wolski, Mateusz Cegiełka, Żarko Udovicić, Sławomir Peszko i Adrian Petk
napastnicy - Artur Sobiech, Flavio Paixao, i Jakub Arak

 

źródło: gdansk.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora