W meczu IV Ligi rozegranym w Sopocie na boisku przy ul.Jana z Kolna, występująca jako gospodarz Lechia Gdańsk pokonała drużynę Orkanu Rumia 4:0. Bramki dla Biało-zielonych zdobyli Wojtkowiak, Rugowski, Petk,Cieślicki.

W pierwotnym terminie mecz miał się odbyć w 13 kolejce na stadionie Orkanu Rumia, jednakże ze względu na powołania wielu piłkarzy Lechii do reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych został przełożony na dzień 01.12.2018.

Klub z Rumi poprosił także aby w nowym terminie zmienić gospodarza tego spotkania na co Lechia Gdańsk wyraziła zgodę.
Wynik spotkania otworzył Grzegorz Wojtkowiak który był jedynym zawodnikiem z większym doświadczeniem z boisk Ekstraklasy. Po paru minutach na 2:0 podwyższył Sebastian Rugowski i mimo jeszcze wielu sytuacji bramkowych takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie Gdańszczanie kontrolowali mecz i dołożyli jeszcze 2 gole, autorami ich byli Adrian Petk i 15-letni Jakub Cieślicki.
Po tym meczu Lechia awansowała na 3 miejsce w tabeli IV Ligi mając 7 pkt straty do lidera Gryfa Słupsk i 6 pkt do zajmującej drugie miejsce drużyny Gromu Nowy Staw.
Był to ostatni mecz w tym roku w IV Lidze, do gry wracamy w marcu przyszłego roku.