Zespół Juniorów Starszych Akademii Lechii Gdańsk prowadzony przez Tomasza Untona i Pawła Pęczaka poniósł porażkę w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów Starszych z Górnikiem Zabrze 0:4.

Mecz w Zabrzu bardzo źle rozpoczął się dla Biało-Zielonych, ponieważ już w 9. minucie przegrywali 0:2. Pierwszy gol dla Górnika padł po zespołowej akcji, drugi natomiast został zaliczony jako trafienie samobójcze. Lechia starała się odpowiedzieć, ale jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli prowadzenie. Po zmianie stron boiska Lechiści popełnili fatalny błąd. Nieporozumienie w naszych szeregach defensywnych wykorzystali piłkarze Górnika, ustalając końcowy wynik meczu.

- Mieliśmy dzisiaj kilka sytuacji, ale brakowało skuteczności i szczęścia. Wynik 4:0 jest wysoki, ale uważam, że nie zasłużyliśmy taki rozmiar porażki. Popełniliśmy jednak błędy, po których przeciwnik zdobywał bramki - powiedział po zakończeniu meczu trener zespołu U-19, Tomasz Unton.

5. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Starszych, Grupa Zachodnia (U-19)
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 4:0 (3:0)
Trenerzy: Tomasz Unton i Paweł Pęczak

{joomplucat:2258 limit=9|columns=3}