W poniedziałek, 02.08.2021 r. na Polsat Plus Arena Gdańsk odbędzie się mecz pomiędzy Lechią Gdańsk a Wisłą Płock. Początek spotkania o godz. 18:00. Poniżej przedstawiamy informację, jak najszybciej i bezpiecznie dotrzeć na stadion i z niego wrócić.

Uwaga!
Z przyczyn technicznych nie odbędą się kursy pociągów z Gdańska Głównego do przystanku Stadion Expo. Istnieje możliwość dojazdu pociągami SKM z kierunku Gdyni i z kierunku śródmieścia Gdańska do przystanku „Politechnika SKM”, a następnie dojście pieszo do stadionu. Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą pojazdy gdańskiej komunikacji miejskiej.

Tramwaje linii 7 i 10 oraz autobusy linii 158 i 283 będą kursowały według powszednich rozkładów jazdy.

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM w Gdańsku.

Uwaga! Po zakończeniu meczu nie będzie wstrzymany ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna.

Dodatkowo, po zakończeniu meczu, na ul. Żaglowej (przystanek „Żaglowa Amber Expo” 02) zostaną podstawione przez Organizatora 4 autobusy przeznaczone do odwozów w kierunku Dworca Głównego.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej uczestników meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM w Gdańsku. Informacje o ewentualnych zmianach będą aktualizowane na bieżąco na stronie internetowej ZTM w Gdańsku: www.ztm.gda.pl.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora