W czwartek u wojewody pomorskiego Beaty Rutkiewicz odbyło się spotkanie ws. zaplanowanych na maj derbów Trójmiasta. Zapadła decyzja ws. kibiców gości oraz rekomendowanego terminu. 

"Strony zgodziły się co do tego, że tak prestiżowe i emocjonujące święto piłkarskie powinno odbyć się z udziałem kibiców obu klubów. Podjęto ustalenia umożliwiające obecność 1500 kibiców w sektorze gości. Ważnym punktem dyskusji był także termin rozegrania meczu. Po rozważeniu wszystkich możliwości i uwzględnieniu odbywających się w tym okresie wydarzeń w Trójmieście, organizatorom rozgrywek i nadawcy telewizyjnemu zarekomendowany został termin 19 maja (niedziela), który musi jeszcze zostać potwierdzony" - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Przypomnijmy, że w samym Gdańsku na 17 i 18 maja zaplanowano studenckie Juwenalia. Ponadto w sobotę odbędzie się Noc Muzeów. Z tego powodu uznano, że ze względów bezpieczeństwa to właśnie niedziela będzie terminem najbardziej optymalnym. W grę wchodzą godzina 12.30 oraz 15.00. Dokładny termin zostanie potwierdzony najpewniej w przyszłym tygodniu. 

źródło: Lechia Gdańsk