Szesnastoletni Maciej Woźniak z Akademii Lechii Gdańsk rozpoczął treningi z pierwszą drużyną Biało-Zielonych.

Za takim rozwiązaniem mocno orędował pierwszy bramkarz Lechii - Dusan Kuciak, który jest pod wrażeniem umiejętności prezentowanych przez nastolatka.

To nie pierwsza obecność młodego bramkarza w pierwszym zespole Lechii Gdańsk. Równo rok temu, 15-letni wówczas Woźniak zmienił w 65 minucie towarzyskiego spotkania z Wietcisą Skarszewy Mateusza Bąka. Później zagrał jeszcze w Malborku przeciwko Pomezanii.

- Cieszę się, że dostałem szansę w drużynie seniorów. W przyszłości chciałbym powalczyć o bluzę z numerem jeden. To mój cel odkąd dołączyłem do Lechii. Czeka mnie jednak dużo pracy – mówił wtedy nastolatek.

Maciej Woźniak na co dzień trenuje i występuje w juniorskich drużynach Lechii - U17 oraz U19.

- To bardzo fajny, skupiony na pracy chłopak. Twardo stąpa po ziemi i „sodówka” mu nie grozi, a ten mecz to dla niego bodziec do jeszcze większej pracy. Tym bardziej, że jakiś czas temu stracił trochę czasu z powodu kontuzji – mówi o swoim podopiecznym Dominik Czajka, trener Juniorów Młodszych Lechii Gdańsk.

Utalentowany bramkarz z racji obowiązków szkolnych, nie będzie uczestniczył w pełnym wymiarze zajęć pierwszej drużyny. Ale gdy ćwiczenia na boisku nie będą kolidować z edukacją, stawi się na treningach pod okiem Andrzeja Woźniaka.

źródło: Lechia.pl
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora