Drużyna Macieja Kostrzewy i Patryka Przybylskiego grająca pod nazwą "SP nr 5 w Gdańsku" zajęli 2. miejsce w Pucharze Tymbarku. Zespół z Gdańska w wielkim finale przegrał po rzutach karnych z SP nr 7 w Lesznie Wirtuozi Futbolu.

Od pierwszego gwizdka finał XXIV edycji Pucharu Tymbarku stał na wysokim poziomie. Obie drużyny tworzyły sytuacje bramkowe, jednak pierwsza odsłona gry zakończyła się bezbramkowym remisem. Cztery minuty po przerwie podopieczni Macieja Kostrzewy i Patryka Przybylskiego otrzymali rzut wolny, a przepiękną bramkę zdobył Tobiasz Nowik i zapewnił prowadzenie swojemu zespołowi. Nie minęła chwila, a na PGE Narodowym ładnym strzałem z dystansu wyrównał Filip Skorupiński. W 18. minucie Wirtuozi Futbolu objęli prowadzenie po bardzo ładnym strzale z rzutu wolnego Gabriela Dłubaka. Wydawało się, że to zespół z Leszna sięgnie po Puchar, jednak w ostatniej akcji po podaniu Tobiasza Nowika do siatki trafił Wojciech Makiej i wszystko miało się rozstrzygnąć w serii rzutów karnych.

Lepsi w konkursie rzutów karnych zawodnicy z SP nr 7 w Lesznie Wirtuozi Futbolu, którzy wygrali 3:1.

Zawodnikom oraz całemu sztabowi szkoleniowemu gratulujemy drugiego miejsca w Pucharze Tymbarku!