W 2013 roku otwartych zostało aż sześć zamiejscowych ośrodków Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk, rozegrany został po raz pierwszy turniej LOTOS Junior Cup, a młodzi piłkarze wzięli udział w licznych turniejach, wyjechali na obozy i z bliska mogli zobaczyć wielkie gwiazdy sportu.

Dla „Biało-zielonej przyszłość z LOTOSEM”, projektu, który zainaugurowany został we wrześniu 2012, kończący się rok był swoistym testem czy uda się zrealizować wszystkie założenia organizacyjne i szkoleniowe oraz jak zostanie on przyjęty przez dzieci, ich rodziców i lokalne społeczności. Sprawdzian wypadł bardzo dobrze, a plany zostały zrealizowane z nawiązką.

W 2013 roku działalność zainaugurowało aż sześć zamiejscowych ośrodków Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk: w gminie Krokowa, Nowym Dworze Gdańskim, Chojnicach, Stężycy, Kartuzach oraz Luzinie. W sumie jest ich już 10.

Pierwotnie chcieliśmy osiągnąć taką liczbę na koniec 2014 roku, ale zainteresowanie związane z programem spowodowało, że przyśpieszyliśmy z otwarciami. To dobrze, bo teraz nadejdzie czas najważniejszej pracy, już na boisku – mówi Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk.

W każdym miejscu, gdzie dotarł projekt, spotykał się on z wielkim entuzjazmem ze strony dzieci, rodziców, a także lokalnych władz.

- „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” to element integrujący całą społeczność, dzieci, ich rodziców i trenerów. Cieszę się, że tam, gdzie otwieramy ośrodki, obecne są zawsze władze lokalne i deklarują wspieranie projektu – tłumaczy Jowita Twardowska, dyrektor ds. komunikacji i CSR Grupy LOTOS.

„Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” rozwija się niezwykle dynamicznie. W tym roku po raz pierwszy rozegrany został LOTOS Junior Cup, turniej, który jest podsumowaniem dotychczasowej pracy przy projekcie. Wielki finał rozegrany został na stadionie przy Traugutta w Gdańsku, a we wcześniejszych jego fazach swoich sił mogły spróbować także dzieci niezwiązane dotychczas z programem.

Wyróżniający się młodzi adepci piłkarscy otrzymali stypendia, wyjechali także na obóz sportowy na Mazury. Podopieczni projektu obejrzeli z bliska gwiazdy światowego futbolu podczas meczu Lechia-Barcelona, mieli także okazję spotkać się ze znakomitym kierowcą rajdowym Robertem Kubicą.

Ich trenerzy uczestniczyli natomiast w licznych szkoleniach: wewnętrznych, organizowanych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej, a także międzynarodowych.

pilkalotos.pl

Źródło: pilkalotos.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora