Przed startem rundy wiosennej w Centralnej Lidze Juniorów porozmawialiśmy z trenerem drużyny do lat 15, Pawłem Rosińskim. Pierwszy mecz Biało-Zielonych już 2 marca o 15:30.

Karolina Jaskulska, Lechia.Net: W marcu zaczynacie walkę w CLJ. Jaki jest cel na ten sezon?  

Paweł Rosiński, trener zespołu U-15: Naszym celem na tym etapie szkolenia jest rozwijanie zawodników we wszystkich obszarach, tak aby notowali progres jako ludzie oraz piłkarze. W mojej ocenie  rywalizacja na poziomie Centralnej Ligi Juniorów bardzo w tym pomaga i jest mocnym środowiskiem. Oczywiście każdy zawodnik wybiega na mecz, żeby wygrać i nasi gracze również będą do tego dążyć. Nie zawsze się to uda, bo poziom jest naprawdę wysoki. Odnosząc się bezpośrednio do pytania - celem na ten sezon będzie dobra postawa drużyny oraz poszczególnych zawodników w każdym kolejnym meczu.  

Jak przebiegła Wam jesień i przygotowania do CLJ? 

Runda jesienna była cennym doświadczeniem zarówno dla trenerów jak i zawodników. Każdy mecz wymagał od naszych graczy wejścia na maksimum swoich możliwości. Uważam, że uczestnictwo w tej rywalizacji sprawiło, że każdy z tych młodych chłopaków zrobił postęp i wzmocnił swoją pewność siebie. Do najtrudniejszych meczów należały spotkania z Lechem Poznań, Wartą Poznań oraz Pogonią Szczecin. Co nie znaczy oczywiście, że pozostałe mecze były łatwe. Należy się tylko cieszyć, że mamy możliwość brać udział w tym projekcie.  

Czy któryś z piłkarzy wyróżnia się na tyle, że może w najbliższym czasie przeskoczyć np. do U-17?  

Myślę, że tak. Jest to sprawa otwarta. Jeśli Trener zespołu CLJ U-17 uzna, że ktoś z graczy U-15 na to zasłużył - wszyscy będziemy się cieszyć. 

Pierwszy mecz Biało-Zieloni rozegrają w sobotę 2 marca o 15:30 w Sopocie. Rywalem będzie drużyna Warty Poznań.

źródło: własne