28 września 1983 w meczu rewanżowym I rundy Pucharu Zdobywców Pucharów Lechia Gdańsk podejmowała u siebie Juventus Turyn. Pierwszy mecz Juventus wygrał w Turynie aż 7:0, przesądzając sprawę awansu. W rewanżu, po wyrównanym spotkaniu, biało-zieloni przegrali 2:3. Choć do dziś piłkarze Lechii z tamtego okresu są dla kibiców gdańskiego klubu wielcy, to jednak bohaterem trybun tego słonecznego jesiennego dnia był Lech Wałęsa, przyprowadzony na mecz przez swoich znajomych z Ruchu Młodej Polski.

Czytaj więcej: 28 września 1983. Lech Wałęsa na meczu Lechia-Juventus [wideo]

W sobotę 30 września i niedzielę 1 października 1961 roku na stadionie przy Traugutta 29 odbyły się zawody lekkoatletów o drużynowe mistrzostwo Pol­ski, które zgromadził na trybunach komplet publiczności. W drugim dniu Kazimierz Zimny przystąpił do próby pobicia dwóch rekordów świata - na 3 mile i na 5 km.

Czytaj więcej: 1 października 1961 - Atak na rekord K.Zimnego [wideo]

6 października 1985 roku na stadionie Lechii Gdańsk, podczas meczu z Ruchem Chorzów, na płocie odgradzającym trybuny od boiska zawisł dziesięciometrowy transparent z napisem '13 X bojkot! Solidarność'. Akcja wpisywała się w działania opozycji bojkotujące wybory do Sejmu PRL.

Czytaj więcej: Wokół protestu na meczu Lechii Gdańsk z Ruchem Chorzów 6 października 1985 r.

Dzisiaj mamy piątek trzynastego, warto zatem z tej okazji przypomnieć pewien mecz, który także rozegrany był w piątek trzynastego. A mecz nie byle jaki, bo były to 40. Derby Trójmiasta. Biało-zieloni przywieźli tamtego wieczoru z Gdyni trzy punkty, które w późniejszym rozrachunku okazały się ważne w kontekście utrzymania Lechii w Ekstraklasie.

Czytaj więcej: Derby w piątek trzynastego - 13.04.2018

Dwa lata temu Lechia wywalczyła Puchar Polski. Wygrana na Stadionie Narodowym zagwarantowała biało-zielonym awans do europejskich pucharów. Na trybunach w Warszawie obecna była spora grupa kibiców Lechii, którzy po końcowym gwizdku głośno zaśpiewali „Puchar jest Nasz!”. Powspominajmy dzisiaj finał sprzed dwóch lat!

Czytaj więcej: Puchar jest Nasz! - 02.05.2019