Prozdrowotny projekt dla mężczyzn, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy zdecydowali się na kolejną edycję już teraz.

Właśnie rozpoczął się proces rejestracji. To już drugi nabór w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Bezpłatna inicjatywa skierowana jest do mężczyzn w wieku od 35 do 60 lat ze wskaźnikiem wagowo-wzrostowym BMI powyżej 28, którzy chcą zmienić swój styl życia, poprawić kondycję i nabrać zdrowych nawyków.

– Kilka miesięcy temu rozpoczęliśmy II edycję projektu. Otrzymaliśmy ponad 300 zgłoszeń. To wielki sukces, nie tylko nasz, jako organizatorów, ale również samych kandydatów, którzy wykazali chęć do zmiany stylu życia – mówi Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR, Stadion Energa Gdańsk. – Dostrzegamy ogromne zainteresowanie tego typu inicjatywami, dlatego postanowiliśmy zorganizować kolejną edycję projektu już teraz, nie czekając na przyszły rok. Bardzo cieszy nas, iż coraz więcej mężczyzn, także tych nieco starszych, chce zadbać o swoje zdrowie poprzez sport i zachowań żywieniowych – dodaje.

Projekt potrwa 12 miesięcy, z czego w ciągu 12 tygodni Panowie będą brali udział w zajęciach sportowych na Stadionie Energa Gdańsk, spotkają się z lekarzem, dietetykiem oraz psychologiem. Stworzą optymalną dietę i dowiedzą się, jak poprawić swoją kondycję. Zajęcia będą odbywały się w środy od godziny 18 do 20 oraz w soboty w godzinach 11-12. Efekty będą porównywane podczas badań kontrolnych po 3, 6 i 12 miesiącach od rozpoczęcia projektu.

– Ekstra FAN ma na celu szerzenie w społeczeństwie świadomości o dobroczynnym wpływie sportu na róż aspekty naszego życia – wyjaśnia Jakub Staszkiewicz, rzecznik prasowy klubu Lechia Gdańsk. – Nasi trenerzy będą motywowali uczestników do ćwiczenia i wprowadzenia zmian w codziennych nawykach. Liczymy, że treningi prowadzone przez trenerów Akademii Lechii Gdańsk będą dla uczestników dodatkową zachętą.

Rejestracja do trzeciej edycji trwa do 7 kwietnia. Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie www.EkstraFAN.pl. Następnym etapem rekrutacji będą rozmowy kwalifikacyjne, na które zaproszonych zostanie 60 osób. Do projektu finalnie zakwalifikuje się 33 uczestników.

Chcemy, aby Ekstra FAN pomógł nie tylko zredukować nadmiar masy ciała, ale także na trwałe zaszczepić w uczestnikach zachowania pożądane z punktu widzenia zdrowia. Dlatego w trakcie projektu, jak również po jego zakończeniu będziemy porównywać efekty – podsumowuje Marek Jankowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia Miasta Gdańska. – Mamy nadzieję, że badania kontrolne pokażą satysfakcjonujący efekt i będą motywacją do dalszych działań.

Organizatorami projektu są Stadion Energa Gdańsk, Lechia Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.EkstraFAN.pl oraz stronach internetowych organizatorów.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora