Święto Niepodległości, które obchodzimy co roku w dniu 11 listopada, to bardzo ważna data dla każdego Polaka.

Zachęcamy by 11 listopada wziąć udział w którejś z organizowanych uroczystości mających na celu uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przecież: „Lechia znaczy Polska”!

Marsz Niepodległości w Warszawie

Marsz rozpoczyna się o godz. 15 na Rondzie Dmowskiego w centrum Warszawy. To największa patriotyczna manifestacja w kraju. W tym roku na pewno znowu  będą tam kibice Lechii, których zachęcamy do wyjazdu wszelkimi środkami transportu.

Parada Niepodległości w Gdańsku

Parada Niepodległości w Gdańsku tradycyjnie rozpocznie się na Podwalu Staromiejskim godzinie 10.30. Czoło Parady będzie się znajdować się na wysokości Hali Targowej, a kibice Lechii wraz z całymi swoimi rodzinami spotykają się na Targu Rybnym o godz. 10:15. Warto założyć na siebie barwy narodowe i biało-zielone barwy Władców Północy.

Motywem przewodnim gdańskich obchodów będzie prasa podziemna lat 70. i 80. To nawiązanie m.in. do działalności członków opozycji, którzy w tamtym czasie regularnie demonstrowali pod pomnikiem króla Jana III Sobieskiego. Wśród nich było wtedy bardzo wielu kibiców Lechii. 

Z tej okazji, po Paradzie, od godzin południowych na Targu Węglowym, zobaczymy jak działają podziemne drukarnie z tamtego okresu. Będą specjalnie przygotowane na 11 listopada druki. Atmosferę tamtych lat podgrzewać będą grupy rekonstrukcyjne Milicji Obywatelskiej i ZOMO, z  polewaczkami oraz Nyskami.

Wyjątkowymi gośćmi będą przedstawiciele zdelegalizowanego Związku Polaków na Białorusi, z Weroniką Sebastianowicz, przewodniczącą związku żołnierzy AK na Białorusi na czele. Będą także Hiszpanie ze stowarzyszenia "Poland First to Fight" w mundurach z 1939 roku.

Trzeba przypomnieć, że kibice Lechii od początku gdańskiej Parady wspierają ją bardzo aktywnie i każdego roku stanowimy tam ważną grupę. W zeszłym roku było nas ponad stu i idąc tradycyjnie na końcu pochodu zaznaczaliśmy wielokrotnie naszą obecność skandując odpowiednie hasła i głośno sławiąc Ojczyznę i nasz klub.

{joomplucat:1127 limit=9|columns=3}

Zobacz całą galerię

Wilno – cmentarz na Rossie

Grupa kibiców Lechii będzie brała także udział w uroczystościach w Wilnie. Warto wspomnieć, że już dwa razy w ubiegłych latach delegacja fanów Lechii brała udział w świętowaniu odzyskania niepodległości w Wilnie. To bardzo ważne by nasi rodacy na Litwie czuli, że Polacy z obecnych granic są niezmiennie z nimi.

Lechisto! To nasz patriotyczny obowiązek brać udział w uroczystościach z okazji święta narodowego! Lechia znaczy Polska i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej!

Źródło: Lwy Półncoy

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora