Na panelach dyskusyjnych poruszano takie tematy jak: wolontariat, idea gdańskiego turnieju dla młodzieży „Do przerwy 0:1”, czy program „Kibice razem”, którego celem jest wyeliminowanie patologicznych zachowań na polskich stadionach.
Szczególne zainteresowanie dziennikarzy wzbudził ten ostatni projekt.
„Jeśli kogoś odizolujemy iż góry spiszemy na straty, to wówczas taka osoba rzeczywiście ulegnie i nie będzie w stanie się zmienić”.
Co istotne uczestnicy konferencji podkreślali, że programy społeczny powinny iść w parze z programami wzmacniania bezpieczeństwa na stadionach a więc np. montowania kamer monitoringu czy zatrudniania profesjonalnej ochrony.
Podobne rozwiązania sprawdziły się w Wielkiej Brytanii więc nie ma powodu by i u nas się nie sprawdziły. Nie możemy zaprzepaścić takiej szansy jaką niesie Euro 2012. Jest to najlepszy czas aby wprowadzić te pionierskie projekty w życie - podsumował konferencję gospodarz spotkania, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
Szczególnie dumni możemy być z faktu, że Gdańsk prowadzi projekty społeczne już od sierpnia zeszłego roku co sprawia, że w żadnym innym mieście organizującym UEFA EURO 2012™ podobne inicjatywy nie są tak zaawansowane jak w grodzie Neptuna.
Michał Brandt
Żródło: Gdańsk.pl