Piłkarki Lechii Gdańsk z przytupem zakończyły rundę jesienną w III lidze kobiet. Dziewczyny podejmowały w sobotę u siebie Spójnię Białe Błota i wygrały aż 9:0!

Już od początku meczu podopieczne trenera Roberta Bandrowskiego stwarzały sobie groźne sytuacje. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 4:0 dla gospodarzy, a po zmianie stron dziewczyny dołożyły kolejne pięć trafień i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:0. W sobotnie popołudnie do siatki rywalek trafiały: czterokrotnie Zuzanna Łachinowicz, dwukrotnie Ewelina Kulla oraz Weronika Szmatuła, a jedno trafienie dołożyła Katarzyna Sokołowska.

Po meczu tradycyjnie o krótki komentarz pokusił się trener Bandrowski: Mecz wygrany 9:0, a więc kolejne spotkanie gdzie zdobywamy sporo bramek i co ważne, nie tracimy żadnej. Kolejne trzy punkty stały się faktem, są one dla nas bardzo cenne, żeby czołówka nie odjechała. To dobra wiadomość i wszystkich nas to cieszy. Mecz zdecydowanie pod naszą kontrolą, nareszcie doprowadzaliśmy do sytuacji bramkowych, w taki sposób, w jaki to sobie zakładaliśmy przed meczem. Zresztą ten element ostatnio trenowaliśmy. Trzeba pamiętać też, że boisko przy Traugutta nie należy do największych, przez co jest tutaj dość ciasno. Trzeba więc mieć dobry pomysł taktyczny, żeby przedrzeć się przez często zagęszczoną obronę przeciwnika – dzisiaj udawało nam to się znakomicie. – podsumował trener.

Biało-zielone wygrywając 9:0 ze Spójnią Białe Błota, zakończyły rundę jesienną. W jedenastu spotkaniach zdobyły 22 punkty, co plasuje je na piątym miejscu. Do rozgrywek ligowych dziewczyny powrócą wiosną!

Lechia Gdańsk - Spójnia Białe Błota 9:0 (4:0)

Bramki: Łachinowicz (4), Kulla (2), Szmatuła (2), Sokołowska (1)

Skład: Palacios - Marcinkowska (Winter), Zakrzewska, Strumowska (Wojciechowska), Łapińska (Zatorska) - Lewna (Rzeppka), Formella, Szmatuła, Karwowska (Głodowska), Kulla (Sokołowska) - Łachinowicz

 

 

 

 

źródło: własne